کارگاه شناخت و آگاهی روحانیون تشیع با فقه امام شافعی درکرمانشاه برگزار شد

زير مجموعه اخبار دبیرخانه و دفتر استانی | 2 اسفند ماه 1396 - 13 : 11 | تعداد بازديد : 185 بار | Print Friendly and PDF

کارگاه شناخت و آگاهی روحانیون تشیع استان کرمانشاه نسبت به فقه امام شافعی در تاریخ 30 بهمن ماه 96 به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،کارگاه شناخت و آگاهی روحانیون تشیع این استان با فقه امام شافعی به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در تاریخ 30 بهمن ماه 96 در این شهر برگزار شد.این کارگاه با حضور دکتر عبدالله علی بخشی استاد حوزه و دانشگاه و دکتر ضمیری استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد.

 


استاد ضمیری حفظ وحدت بین روحانیون و علما شیعه و سنی را یک کاربرد اساسی برای نا امید کردن دشمنان دانست و گفت:وظیفه ما روحانیون اهل تشیع کمک به حفظ و نگهداری از فقه شافعی است و بااین کار مانع از اشاعه و شیوع تفکر وهابیت وسلفی  گری می شویم.

 


وی در ادامه به تاریخ زندگی امام شافعی پرداخت و افزود:کتاب الرساله اولین کتاب امام شافعی می باشد و تاکید میکنم که حتما این کتاب مرجع و پر محتوا را مطالعه کنید تا با تفکرات وایده های امام شافعی بیشتر آشنا شوید.
وی در پایان بر وحدت بین شیعه و سنی برای خنثی کردن فتنه دشمنان تاکید نمود.

 


در ادامه این همایش استاد عبد الله علی بخشی در مورد شناخت و برخورد با  افکار تکفیر، وهابیت و سلفی گری اشاره کرد و اظهار داشت:منابع شناخت این جریانات پوچ و خطرناک از اعترافات،صدها مصاحبه و اسناد به جا مانده از  این گروهها بدست آمده است.
وی در ادامه افزود:شناخت و برخورد با این مباحث باید بیشتر باشد تا ریشه این افکار شناخته و ازگسترش آن جلوگیری گردد.

 


استاد علی بخشی افزود:جریانات انحرافی جریانات متعددی هستند و غیر قابل شمارش هستند و خوشبختانه هیچ یک از این جریانات دیگری را قبول ندارد و دیگری را باطل می داند.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت:این جریانات طرحهای خود را بر حسب مبانی فقهی،کلامی و قرآنی طرح ریزی می کنند و 90درصد نیروهای میدانی آنها اعتقادی هستند و تنها راه شکست این جریان اعتقاد برتر و قوی تر است که میتواند آنرا شکست دهد.

 


وی در ادامه به نحوه شناخت جریانات اشاره کرد و گفت:با مطالعه و تحقیق و بررسی اعتقادات در مورد هر یک از جریانت می توان فهمید هرگونه مقاله،کتاب،جریان فکری و یا هر اتفاقی که می افتد مربوط به کدام جریان  می باشد.
وی در ادامه با اشاره چگونگی پیدایش و رشد این جریانات در مناطق مختلف پرداخت و در پایان تاکید کرد:جامعه اهل سنت و تشیع ایران اسلامی به حول قوه الهی نسبت به جلوگیری از پیدایش این گونه جریانات اتفاق قول دارند و برادرانه در کنار یکدیگر این جریانات را نفی می کنند.

 


وی افزود:ما روحانیون اهل تشیع باید با علما اهل سنت در راه شناخت و مقابله با این جریانات، یک فکر و یک جهت و در زیر سایه اتحاد از انتشار و به وجود آمدن این جریانات مقابله کنیم و با شناساندن این جریانات به جامعه و مخصوصا جوانان از بروز اختلافات و گرویدن به این تفکرات ضاله جلوگیری کنیم.

 

 

 

 

سال 97

گالري تصاوير

ورود به گالري

سخن روز

یوم العدل علی الظالم اشد من یوم الجور علی المظلوم
روز اجرای عدل بر ستمگر ، سخت تر است از روز ظلم کردن ستمگر بر مظلوم
نهج البلاغه ، حکمت 341

حضرت علی (علیه السلام)