مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه گفت: ۱۲۰۰ زائر کرمانشاهی از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال ۹۷ تا ۸ فروردین سال ۹۸ به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،حامد دارابی در گفت‌وگویی، با اشاره به اینکه ۸۰۰ نفر از استان در قالب ۲۰ کاروان امسال به عتبات عالیات اعزام شدند اظهار داشت: برای نوروز ۹۸ نیز موفق به اخذ سهمیه اعزام ۱۲۰۰ نفر در قالب ۲۸ کاروان برای سفر به عتبات عالیات شده‌ایم.
مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه گفت: امسال برنامه سفرهای نوروزی به عتبات عالیات در قالب ۲۸ کاروان زمینی از ۲۴ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۸ فروردین ۹۸ نیز ادامه دارد.
وی افزود: این زائران در قالب اقامت‌های هفت و پنج شب به زیارت ائمه هدی(ع) در نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامرا مشرف می‌شوند.
دارابی با اشاره به اینکه زائران کرمانشاهی می‌توانند با مراجعه به ۱۸ دفتر زیارتی مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند عنوان کرد: همه ساله تعداد کثیری از مردم مومن ایران تصمیم می‌گیرند تعطیلات عید نوروز خود را در شهرهای زیارتی به ویژه کربلا بگذرانند.
وی افزود: سفارت عراق قیمت صدور ویزا را از ۴۰ دلار به ۵۰ دلار افزایش داد و این سبب شده که شاهد افزایش پنج درصدی قیمت اعزام‌های نوروزی باشیم.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز نسبت به سال گذشته و تأثیر آن بر قیمت اعزام به عتبات عالیات این سفرهای نوروزی با دو میلیون و تا دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح «ابرار» به منظور تشرف اقشار محروم جامعه به عتبات عالیات در ماه دی و بهمن ۹۷ اظهار کرد: ۸۰۰ کرمانشاهی در قالب طرح «ابرار» به عتبات عالیات اعزام شدند.
دارابی با اشاره به اینکه در این طرح هزینه‌های سفر ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان کاسته شد عنوان کرد: زائران در قالب طرح ابرار با هزینه یک میلیون و ۹۰۰ هزار تا دو میلیون به عتبات اعزام شدند و مابقی این اعتبار از محل‌های که امکان صرفه‌جویی وجود داشت تأمین شد که در این میان استان کرمانشاه نیز بی‌بهره نماند.

  • نویسنده : رابط خبری