کاروان هزار و دويست نفري زائران اهل سنت سراسر كشور صبح امروز با حضور و گردهمایی در میدان شهدا مشهد به سوی بارگاه منور رضوی رهسپار شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، کاروان ‌هزار و دویست نفری زائران اهل سنت؛ صبح امروز با حضور و گردهمایی در میدان شهدای شهر مشهد، به سوی بارگاه منور رضوی رهسپار شدند.

در میان این جمعیت که با لباس های محلی و سفید رنگ خود حاضر شده بودند، بنرهایی به چشم می خورد که نشان می‌داد این عاشقان امام الرئوف از استان گلستان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و شهرستان خواف برای عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت شمس‌الشموس راهی این شهر شده اند.

عشق به ائمه اطهار مرز ندارد، در روز اربعین حتی غیرمسلمانان هم به پیاده‌روی می‌روند، اکنون و در آستانه سالروز شهادت امام رضا علیه السلام، رحلت پیامبر بزرگ اسلام صلوات الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام، دسته های عزاداری از قومیت ها، نژادها و مذاهب مختلف با حضور در مشهدالرضا و روبروی گنبد طلای آقا علی بن موسی الرضا (ع) با عقاید و علایق خود، عرض ارادت می کنند.

جمعیت زائران اهل سنت امام رضا علیه السلام، کم کم پیش می روند و از عرصه میدان شهدا فاصله می گیرند تا به کوی دوست نزدیک تر شوند.

همگی پشت سر هم به راه می افتند و با خواندن اشعاری در وصف عالم آل محمد، به سوی صحن و سرایش حرکت می کنند.

در طول مسیر اشعاری که خوانده می شود از کرامات امام رضا و عنایت به افردی است که تنها برای رئوف بودنش به این شهر و دیار آمدند و شفا گرفتند.

امامی که به مهربانی شهره است نمی تواند کسی را نبیند و این مسئله ای است که همه آن را درک کردند برای همین هم مشهد این روزها بیش از همیشه با ازدحام زائران علی ابن موسی الرضا مواجه است.

کم کم جمعیت به حرم نزدیک می شود و برخی که توانسته اند در طول مسیر گره وصلی بین دل خود به امام رئوف شان ایجاد کنند، اشک از گونه هایشان جاری می شود.

با راهنمایی خدام حرم این افراد وارد صحن و سرای علی ابن موسی الرضا می شوند، اذن دخول می خوانند و برای یک زیارت جانانه حاضر می شوند.

در ادامه این سفر معنوی، کاروان پیاده زائران اهل سنت با حضور در تالار قدس حرم مطهر از برنامه های تدارک دیده شده استفاده کردند و بعد از پایان برنامه میهمان غذای حرم مطهر شدند.

  • نویسنده : رابط خبری