امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه‎‌های نظامی آمریکا، گفت: این عملیات غرورآفرین قدرت ایران اسلامی را به دنیا نشان داد.

به گزارش رابط خبری دفت نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع امام شافعی (رض) کرمانشاه به سخنان رییس جمهوری آمریکا اشاره کرد و افزود: عده ای که همواره از صلح دم می‌زنند خود بزرگترین تهدید صلح برای جهان هستند و در وقایع اخیر بیش از پیش سخنان و ادعاهای پوچ سردمداران سلطه بر همگان روشن شد.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه بدرقه باشکوه مردم از سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را موجب همگرایی و تقویت کشور دانست و گفت: همه گرایش های سیاسی، اقوام، مذاهب و سلایق مختلف در این رویداد تاریخی در کنار هم از فرزند رشید و سرباز گرانقدر میهن استقبال کردند و وحدت و همگرایی خود را نشان دادند.

وی اظهارداشت: شهید سردار سلیمانی که در دوران عمر خود برای خدمت به کشور و انقلاب ایثار کرد در عروج مظلومانه خود نیز وحدت و برادری را گسترش داد.

ماموستا محمدی افزود: این تشییع گسترده و پرشکوه بار دیگر نشان داد که مردم و نظام در کنار هم بوده و اجازه نمی‌دهند این باهم بودن و هم رایی در دفاع از کشور با هیچ ترفندی خدشه دار شود.

وی همچنین با اشاره به حادثه سقوط هواپیما که باعث فوت جمعی از نخبگان و جوانان شایسته کشور شد را رخدادی تاسف بار دانست و این حادثه را به خانواده‌های بازماندگان تسلیت گفت.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه رسول گرامی اسلام کلید و اساس جامعه اسلامی را وحدت ذکر می‌کنند و از دوری و تفرقه نهی می‌کنند، گفت: از همان آغاز اسلام بدخواهان به دنبال ایجاد شکاف در صفوف مسلمانان بودند و این روش ناپسند در طول تاریخ همواره دستاویز دشمنان شده و تاکنون نیز ادامه دارد.

ماموستا محمدی یکی از روش‌های تفرقه افکنی را شایعه پراکنی عنوان کرد و افزود: دشمنان اکاذیب را در قالب واقعیت و از طریق شایعه منتشر می‌کنند اما متاسفانه موجب فریب بعضی می‌شود در حالیکه مسلمانان باید براساس اسناد و مدارک مطالبی را قبول و باور کنند و تقلید کورکورانه موجب بروز مشکلات می‌شود.

  • نویسنده : رابط خبری