همایش بزرگ دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی به همت ناحیه سپاه پاوه برگزار شد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگیولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، در این همایش فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پاوه با تشریح دستاوردهای متعدد و پرشمار انقلاب اسلامی در چهل سال عمر پربرکت خود گفت این دستاوردها در زمینه علمی ، اقتصادی ،کشاورزی ،پزشکی ، محرومیت زدایی ،خودکفایی ونظامی بسیار متعدد و فراوان هستند .

سرهنگ ارسلان سلطانقلی افزود: امروز جمهوری اسلامی در بسیاری از موضوعات علمی و نظامی از قدرتهای برتر جهان است .و یا حداقل در ردیف کشورهای برتر قراردارد .

وی با اشاره به اهمیت این دستاوردها تصریح کرد این دستاوردها و حفظ آنها در شرایطی بوده است که کشور و انقلاب ما طی این چهل سال مورد تهاجم و آماج توطئه ههای متعدد از جمله هشت سال جنگ نابرابر ،ترور و تحریم و صدها موضوع دیگر بوده است و به همین جهت حائز اهمیت است .

در ادامه احمد رجبی از اساتید دانشگاه به وجود انقلابهای بزرگ قرن بیست اشارعه کرد و گفت انقلاب اکتبر روسیه ،انقلاب کوبا و الجزایر و انقلاب اسلامی ایران از جمله این انقلابهای بزرگ بوده است .

وی انقلاب اسلامی ایران را بزرگترین انقلاب قرن بیستم عنوان کرد که با نام دین و برای دین انجام شد و در مقابل انقلاب روسیه کاملا ضد دین و با شعار دین افیون توده ها است .

وی به اشتراکات و اختلافات اساسی انقلابهای بزرگ قرن بیستم اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران در فضایی ظهور کرد که دو قدرت جهانی یکی با ایدئولوژی دین از سیاست جداست و یکی با ایدئولوژی دین افیون توده هاست بر جهان حکومت میکردند .

رجبی به عملکرد ضعیف رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت :شاه حتی برای حضور در شمال و جنوب کشور باید از امریکا و انگلیس اجازه میگرفت .

وی به تبعات انقلاب سفید شاه اشاره کرد و گفت: مهمترین پیامد منفی این انقلاب سفید نابودی کشاورزی کشور بود زیرا با این کار زمینهای یکپارچه کشاورزی تکه تکه شد و انسجام خود را از دست داد .

وی به معجزات انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت حادثه طبس و زمین گیر شدن آمریکائیان و شکست کودتای نوژه و شکست تمام قدرتهای جهانی حامی عراق در جنگ هشت ساله علیه ایران اسلامی از مهمترین و شاخص ترین این معجزات است .

  • نویسنده : رابط خبری