ماموستا قادرقادری امام جمعه پاوه درمراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی روحانیون و طلاب اهل سنت کرمانشاه گفت: هر کس از قرآن کریم پیروی کند در قیامت رستگار می شود

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، ماموستا ملا قادر قاردی امام جمعه پاوه در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات قرآنی روحانیون و طلاب اهل سنت استان کرمانشاه که در شهر پاوه برگزار شد ضمن خیر مقدم به مدعوین و تشکر از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در برگزاری این مسابقات اظهار داشت:قرآن راهنما ،رحمت و در حقیقت مایه خیر و برکت است.

وی افزود:اگر در طول زندگی  انسان دستورات و آیین نامه ای وجود داشته باشد که انسان را در  قیامت عاقبت به خیر کند این آیین نامه و دستورات از بهترین ها می باشد و قرآن نیز همین آیین نامه است.

ماموستا قادری تاکید کرد:هر کس در دنیا  از کتاب مقدس قرآن پیروی کرده باشد و دستورات آنرا سرلوحه زندگی خود قرار دهد بعد از مرگ در قیامت رستگار می شود.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت قرآن را سپر بلا و فتنه های روزگار دانست و گفت:حضرت علی(ع)می فرماید:از رسول خدا شنیدم که می فرمود در آینده فتنه های مختلفی برای مسلمانان پیش خواهد آمد،و در ادامه از ایشان سوال کردم که چگونه می شود از این فتنه ها در امان بود؟که ایشان فرمودند:قرآن را به دست بگیرید و در کنار آن باشید تا هیچ فتنه ای به شما ضربه نزند.

وی در ادامه بیان داشت:امروز در این دنیا متاسفانه عصر فتنه،کشتار،خون و مشکلات عقیدتی است ولی یکی ازبزرگترین مشکلات عصر امروز فتنه زبان است که از فتنه جنگ خطرناک تر می باشد.

امام جمعه پاوه افزود:قرآن وسیله ارتباط مسلمین و مومنین خدا می باشد یعنی در حقیقت قرآم کریم رابط بین خداوند و بندگان اوست.

ماموستا قادری یکی از مشکلات امروز مسلمانان را رهایی  طناب رستگاری که همان قرآن است را دانست و در ادامه گفت: امروز اگر می بینیم دشمنان اسلام از آن سوی دنیا می آیند و در کنار سرزمین و حتی خانه ما پایگاه نظامی ایجاد می کنند و باعث کشته شدن و به بیراهه رفتن جوانان رشید  ما می شوند این است که سر رشته اتصال به خداوند متعال که همان قرآن است  را رها کرده ایم.

ماموستا قادری گفت:امروز شاهد هستیم که آمریکا با تاسیس بیش از صد پایگاه نظامی در ممالک اسلامی چه مشکلات عظیمی برای همه ما به وجود آورده است.

وی در ادامه تصریح کرد:همه باید آگاه باشیم چون دشمن در کمین است و با استفاده از ماهواره،فضای مجازی و غیره که برای خدمت به بشریت بوده است برای نابودی جوانان و تشویق آنها برای بی دینی بد حجابی و مهم ترین چیز تفرقه استفاده می کند.

ماموستا قادری حذف قرآن کریم را از مهمترین دسیسه های دشمنان دانست و خاطر نشان کرد:امروزیکی از برنامه های مبلغین مسیحی این است که مسلمانان با در دست گرفتن قرآن کریم با برادر مسلمان خود درگیر شود.

امام جمعه پاوه افزود:امروز قرار است با استفاده از قرآن بر علیه قرآن،مذهب علیه مذهب،علما علیه علما اسلام را نابود کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت:امروزتبلیغات بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی خیلی زیاد است و نمونه بارز آن اغتشاشات  ۲۴آبان ماه تا چهل روز بعد از آن می باشد که به اندازه چهل سال انقلاب اسلامی بر علیه آن تبلغ شد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت منافقین را از بزرگترین دشمنان یک جامعه و مخصوصا ایران اسلامی دانست و گفت:پیامبر اسلام(ص) وجود منافقین  را گوشزد کرده بود که مواظب این افراد باشیم و ما هم باید در مقابل این افراد که در جامعه و خارج از مرزها حضور دارند هوشیار و آگاه باشیم و مواظب دسیسه ها و فتنه های آنها باشیم.

وی در پایان گفت:از مهمترین خطرات که ما را تهدید می کند نفس خود ما می باشد،توجه به ظاهر،مال دنیا و جایگاه اجتماعی که باعث جدای از دین و نابودی می شود.

  • نویسنده : رابط خبری