یکی از خلفای اهل‌سنت ولایت هرات افغانستان با اشاره به حب اهل‌بیت (ع) ، گفت: هدف ما از رفتن به کربلا، زیارت اولاد پیغمبر(ص) و رضای خداوند است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا از خراسان‌رضوی، درویش صوفی‌زاده، یکی از خلفای اهل سنت ولایت هرات افغانستان در مرز دوغارون تایباد در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: ائمه(ع) تنها به شیعیان متعلق نیستند و ما نیز تلاش می‌کنیم فرزندان خود را به سبک و سیره امام حسین(ع) و حضرت علی(ع) پرورش دهیم.

وی ادامه داد: رفتن به کربلا و پابوسی امام حسین(ع) آرزوی من بوده و امروز که به آرزوی خود رسیدم در کشور عراق تمام زیارتگاه‌ها را خواهم رفت.

این زائر ۵۰ ساله افغان با اشاره به حب اهل‌بیت(ع) افزود: هدف ما از رفتن به کربلا و زیارت اولاد پیغمبر(ص) رضای خداوند است، همانطور که در قرآن کریم آمده اولیاءالله نخواهند مُرد. زیارت قبر ائمه معصوم خداوند همانند دیدن آن‌ها است و وقتی به آن‌ها متوسل شویم، گویی خدا را ملاقات کرده‌ایم.

صوفی‌زاده بیان کرد: به زیارت امام رضا(ع) و امام حسین(ع) می‌روم و خدا را به شرافت آن‌ها قسم می‌دهم تا از گناهان ما بگذرد، ائمه معصوم(ع) واسطه ارتباط بندگان با پروردگار هستند.

وی عنوان کرد: مخالفان و معاندان که با حضرت علی(ع) و اولادش مخالفت می‌کنند، قصد تخریب اسلام را دارند و دست‌پرورده انگلیس و آمریکا هستند، آن‌ها نه از اهل‌سنت تبعیت دارند و نه با تشیع همراهند.

این زائر افغانی اهل‌سنت با بیان اینکه زیارت امام حسین(ع) و حضرت علی(ع) افتخاری برای مسلمانان است، گفت: در هرات اهل تشیع و تسنن با یکدیگر پیمان اخوت و برادری داشته و کنار هم نسبت به ائمه(ع) ارادت دارند.

در ادامه حاج عبدالطیف امیری، دیگر زائر اهل‌سنت در این کاروان، بیان کرد: ما ائمه معصوم(ع) را دوست داریم و در نمازها و ختم‌های خود آن‌ها را بسیار یاد می‌کنیم.

وی افزود: امروز برای زیارت امام حسین(ع) آمدیم و آرزوی سفر به کربلا را داشتیم، ابتدا به مشهد رفته و نزد امام رضا(ع) خود را پاک می‌گردانیم.

این زائر ۵۶ ساله افغانستانی بیان کرد: هرچه از خدا می‌خواهم ائمه پاکش مانند امام رضا(ع)، امام حسین(ع) و حضرت علی(ع) را واسطه قرار می‌دهم، چون آن‌ها پاک و معصوم هستند و برای حفظ اسلام به شهادت رسیدند و از خدا می‌خواهم ما هم در راه اسلام مانند اولیاءالله گام برداریم.

امیری تصریح کرد: اولین خواسته من در کربلا ایجاد امنیت در افغانستان است و امیدواریم کفار و معاندین در هر سرزمینی که هستند به کرم ائمه اطهار‌(ع) نابود شوند.

طی روزهای گذشته ۳۸ هزار و ۶۴۷ زائر افغانستانی در قالب ۲۳۰ کاروان زیارتی از مرز دوغارون وارد ایران شدند.

  • نویسنده : رابط خبری