نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: ریشه اقتدار و تاثیر گذاری امروز ایران در منطقه و جهان در مبانی اسلامی و قرآنی است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،نشست مدیران و رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت استان کرمانشاه با حضور حضرت “آیت الله مصطفی علما”نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه و همچنین حجت الاسلام و المسلمین”کاظم لطیفیان” دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور برگزار گردید.در این نشست حضرت آیت الله علما بیان داشت: توانمندی اسلام و قرآن بسیار بالاست و هر فرد یا جریانی خود را وابسته و متکی به اسلام و قرآن کند پیروز و سرافراز خواهد بود.
وی گفت: پیامبر اسلام (ص) هنگامی که معاذ بن جبل را به یمن فرستاد در توصیه نامه ای به او فرمودند که اول به گسترش قران و فقه در قرآن بین مردم بپرداز و سپس اخلاق و ادب نیکو را گسترش بده.
وی افزود: امروز نیز وظیفه همه ماست که جدا از شیعه و سنی بودن به فرمایش پیامبر (ص) گوش فرا دهیم و به گسترش قرآن و تحقیق دقیق در مطالب آن بپردازیم که هر چه بخواهیم در این کتاب آسمانی برای پیشرفت و سعادت ما وجود دارد.
وی گفت: شیعیان و اهل سنت در ۹۵ درصد از مبانی مشترکات دارند و دشمنان نیز بر اختلافات ناچیز ما انگشت می گذارند و برای بهره برداری آنها را بزرگ می کنند و وظیفه روحانیت نیز در چنین شرایطی عمل به اساس و اصول دین است که مشترک همه مسلمانان می باشد.
همچنین دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور اظهار داشت: وظیفه روحانیون روشن نگاه داشتن چراغ ایمان و عقل با هم در جامعه می باشد.
حجت السلام والمسلمین “کاظم لطیفیان” افزود: مولا علی (ع) هر شخصی را که حتی یک خوبی را در او می دید در حلقه یاران نزدیک خود قرار می داد و آنها را مورد رحمت خود قرار می داد .
وی افزود: اما امیرالمومنین (ع) دو کمبود و نقیصه را در افراد تحمل نمی کرد و آن دو یکی نبود ایمان و دیگری نبود عقل و خرد بود چرا که فرد بی ایمان انسانی غیر قابل اعتماد و خطرناک است که ممکن است به دلیل نداشتن ایمان هر کاری از او سر زند و آدم بی عقل نیز همین طور است هر عملی را ممکن است انجام دهد و این دو دسته نیز از نظر قرآن نیز افرادی پلید محسوب می شوند.
وی افزود: یکی از مهمترین وظایف روحانیت این است که چراغ عقل و ایمان را در جامعه روشن نگاه دارند و با هر مسئله ای که ممکن است در تضاد با این دو باشد مخالفت ورزند و بین مردم روشنگری کنند.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی کشور گفت: انسان باید بداند از کجا آمده ، در کجا قرار دارد و به چه جایی خواهد رفت یعنی مبدا شناسی، موقعیت شناسی و مقصد شناسی یا همان معاد شناسی که تبیین این موضوع نیز بر عهده روحانیت است که بر عکس مکاتب بی اساس غربی انسان بداند متعلق به کجاست و باید چه رفتاری در زندگی موقت خود داشته باشد که به سعادت واقعی و ابدی برسد.
وی گفت: اسلام و قران همه این راه ها را برای ما روشن کرده اند و روحانیت نیز مسئول تقویت و حفظ این آموزه های بزرگ و واقعی هستند.
وی در ادامه ضمن تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: بحمدالله با مدیریت هوشمندانه و عالمانه حضرت آیت الله علما استان کرمانشاه به اردوگاهی امن برای دوستان انقلاب و اسلام تبدیل شده است و البته نا امن برای دشمنان.
وی افزود: همه ما روحانیون نیز باید طوری رفتار کنیم که دوستدران اسلام و قرآن در کنار یکدیگر در امنیت کامل قرار بگیرند چرا که امروز دشمنان اسلام از هر حربه ای برای تفرقه بین مسلمین و در اسلام استفاده می کنند و می بینیم که جریان های رسانه ای دشمنان حرف مانند مرجع عالی قدر جهان تشیع حضرت آیت الله سیستانی که فرمودند اهل سنت برادر ما نسیتند بلکه نفس ما هستند بی اهمیت نمایش می دهند اما شعر یا حرفی از یک مداح در گوشه ای را بسیار بزرگ نمایی می کنند.

  • نویسنده : رابط خبری