جمعی از نخبگان اهل سنت استان کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کردند کردند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، جمعی از نخبگان اهل سنت استان کرمانشاه در نشستی، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حضرت آیت الله مصطفی علما ضمن تسلیت در گذشت آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: همه ما باید به سفارش امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری جامعه عمل بپوشانیم و هر چند مدت یکبار شخصیت ها و روحانیون اهل سنت و تشیع با هم دیدار و گفتگو کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: این دیدارها و نشست ها سبب می شود نقطه نظرات و مشکلات یکدیگر را بشنویم و با همفکری بتوانیم مشکلات را حل و نقاط ضعف را بر طرف کنیم.
وی با تاکید بر صحبت و همراهی روحانیت با مردم و فعالیت فرهنگی مبتنی بر شریعت اسلام و قرآن در جامعه افزود: متاسفانه گاهی در جامعه شاهد بی عدالتی هایی هستیم و نمی توان آن را انکار کرد، اما باید منشا و سرچشمه این بی عدالتی ها را شناخت و ریشه آن را خشکاند.
آیت الله علما تاکید کرد:حوزه های علوم دینی باید بیشتر کار کنند و آنچه را که از ما خواسته اند و می خواهند در مشترکاتمان حفظ و افزایش دهیم.
وی در ادامه افزود:خود بنده به شخصه از ابراز کلمه شیعه و سنی نفرت دارم چون همه ما مسلمان هستیم و مشترکاتمان بیشتر از موارد اختلاف است و از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم(ص)همه ادیان برای تسلیم به درگاه خداوند متعال به وجود آمده است.
امام جمعه کرمانشاه ایجاد داعش و گروه های تکفیری از سوی دشمنان را برای جلوگیری از برنامه های ارزشی و اتحاد جهان اسلام دانست و افزود: امام خمینی(ره)و مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را کردند تا اسلام ناب را به دنیا نشان دهند و این را می‌توان امروز با نفوذی که ایران در منطقه دارد به وضوح مشاهده کرد.
وی در پایان گفت: همه مسلمین باید به حرفهای یکدیگر گوش داده و یکدیگر را بپذیریم و در خدمت اسلام و مسلمین باشیم،چون ما یده واحده هستیم و به یاری خدا تمام دشمنان و فتنه های آنها را شکست خواهیم داد.
در پایان این نشست از دخترنوجوان اهل سنت پاوه ای،”کیانا عبدالهی فر” که در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی مالزی مقام نخست را کسب کرده بود تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

  • نویسنده : رابط خبری