نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه: یکی از نکات مهم و بارز انقلاب اسلامی که امام راحل از سال 42تا پیروزی انقلاب بر آن تاکید و توجه داشتند مسئله وحدت،تقریب مذاهب و نزدیک شدن آحاد مردم و مسلمانان به یکدیگر بود.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت استان کرمانشاه، نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در مناطق قومی و مرزی استان کرمانشاه به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار گردید. دراین نشست نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه آیت الله مصطفی علما، ماموستا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت استان کرمانشاه، ماموستا احمد شیخی، امام جمعه ثلاث باباجانی، فرماندار جوانرود رستگار یوسفی و امیر حشمتی معاونت آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه حضور داشتند. آیت الله علما انقلاب اسلامی ایران را در دنیای کنونی منحصر به فرد دانست واظهار داشت: بسیاری از نکات این انقلاب حالت انحصاری به خود داشت مانند رهبری آن،که رهبر او شخصیت منحصر به فرد بود و آثار و برکات و موقعیتی خاص برای این انقلاب ایجاد کرد.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی در تمام ابعاد نمونه بود و به همین خاطر با تمام انقلابهای دیگر متفاوت بود،انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فراگیربرای جوامع اسلامی بود و منحصرا مربوط به ایران بود.

آیت الله علما تاکید کرد: یکی از نکات مهم و بارز انقلاب اسلامی که امام راحل از سال  ۴۲ تا پیروزی انقلاب بر آن تاکید و توجه داشتند مسئله وحدت،تقریب مذاهب و نزدیک شدن آحاد مردم و مسلمانان به یکدیگر بود.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه بیان کرد: امام خمینی(ره) از ابتدای قیام بر علیه ظلم ستم شاهی تا نوشتن وصیت نامه خود بر کلمه اسلام و حفظ و پاسداشت آن تاکید کردند و با صبر و شکیبای خود در برابر تمام مخالفان،باعث جذب اقشار مختلف و ترویج آن شد.

امام جمعه کرمانشاه یکی از مهمترین شعارهای امام راحل را برای پیروزی انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفین دانست و افزود:امام راحل مبنای مبارزاتش را بر حمایت از مستضعفین و چهار چوب ولایت فقیه و دستورات شخص حضرت رسول قرار داد.

آیت الله علما در ادامه اظهار داشت:یکی از مهمترین توجهات امام خمینی(ره) به نسل جوان بود و خود ایشان “فرمودند:کودکانی که اکنون در گهواره هستند از این انقلاب و من حمایت می کنند” و ایشان با تکیه و اعتمادی که به این نسل داشتند انقلاب را شکل دادند و توانستیم در جنگ تحمیلی بردشمنان غلبه کنیم.

آیت الله علما تاکید کرد:به لطف انقلاب اسلامی به دست امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری ایران اسلامی قدرت اول منطقه است و از هر لحاظ هیچ وابستگی به کسی نداریم و این را می توان از زبان دشمنان که خود به آن اعتراف می کنند دید و شنید.

امام جمعه کرمانشاه افزود:انقلاب اسلامی با دید وسیعی که نسبت به همه امورات داشت باعث شد که شیعه و سنی و غیر مسلمان همگی دست در دست یکدیگر و در تمام لحظات انقلاب اسلامی در کنار یکدیگر برای پیروزی آن تلاش کنند.

وی در پایان تاکید کرد: همه ما باید به هر طوری که شده لحظه به لحظه،روز به روز از این انقلاب و نظام و ولایت فقیه که کارشناس قانون اسلام است حمایت کنیم.

آیت الله علما گفت: هدف اصلی امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی این بود که کلیه کشورهای جهان اسلام با استفاده از ثروتهای طبیعی و جمعیتی خود بر جهان حاکمیت پیدا کند و اقتتدار دنیا به دست اسلام و مسلمین باشد.

 

  • نویسنده : رابط خبری