روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه ضمن محکومیت کشتار ملت مظلوم و بی‌دفاع یمن، خواستار توقف این تجاوز شدند و این جنایات کشتار بی‌رحمانه را سند رسوایی آل‌سعود می‌دانند که مدعی حمایت از حقوق اهل سنت هستند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، بیش از سه سال است که آتش جنگی هولناک در یمن شعله ور شده و تجاوز نیروهای ائتلاف عربی و درگیری‌های داخلی این کشور را به کلی نابود کرده است.

حملات هوایی دامنه‌دار و پرتلفاتی که علیه یمن انجام می‌شود در این سالها موجب شده تا ده‌ها هزار غیرنظامی در یمن جان خود را از دست داده و میلیون‌ها نفر در معرض بیماری‌ها و قحطی قرار گیرند.

همچنین سازمان‌های بین‌المللی اعلام کرده‌اند که به ازای هر کودکی که از شلیک گلوله و بمب جان خود را در یمن از دست می‌دهد، ده‌ها کودک دیگر از بیماری و گرسنگی فوت می‌شوند.

آل سعود به عنوان سردمدار ائتلاف عربی که خود را رهبر جهان اسلام تلقی کرده و مدعی مدافع حقوق مسلمانانِ اهل تسنن می‌داند سالهاست این جنگ نابرابر را علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمنی به راه انداخته که بیشتر آنها سنی هستند.

هرچند دشمنان سعی کردند با کوبیدن بر طبل تفرقه بین مسلمانان به اهداف خود در این کشور دست یابند، اما می‌بینیم که شیعیان و سنی ‌های یمنی در کنار هم و دوشادوش یک‌دیگر در مقابل متجاوزین ایستاده‌اند و با پررنگ‌ کردن اشتراکات، تلاش‌های مراکز قدرت و ثروت در جهان به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد دوقطبی میان شیعیان و اهل‌تسنن را بی‌نتیجه گذاشته‌اند.

 

جنایات علیه مسلمانان در یمن باید متوقف شود

ماموستا ملااحمد فخری، امام جمعه جوانرود ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: برادری و همبستگی مفهومی بسیار پسندیده در دین اسلام است، دین مبین اسلام متعلق به تمام جهانیان بوده و این همان چیزی است که دشمنان را نگران کرده است.

امام جمعه جوانرود افزود: در شرایط کنونی دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت است.

وی گفت: کسانی را که به اسلام و مسلمانان تجاوز کرده اند، باید با وحدت و همبستگی نابود کرد و این واجب شرعی است.

ماموستا فخری بیان داشت: دین اسلام جایگزین ندارد و دشمنان اسلام با ترفندها و روش های خاص خود به نام اسلام درصدد لطمه وارد کردن به دین اسلام هستند، اما این مسلمانان هستند که باید هوشیار و آگاه در مقابل آنها یک دل و یک صدا ایستادگی کنند تا پیروزی نهایی از آن آنها باشد.

امام جمعه جوانرود ضمن محکومیت جنایات در یمن و لزوم توقف آن ادامه داد: در کشور یمن ۶۰ درصد مردم شافعی مذهب هستند و کشورهای اروپایی با جنگ افروزی و فروش اسلحه در میان مسلمان تفرقه‌افکنی می‌کنند و این می طلبد مسلمانان بیش از بیش متحد شوند.

وی خاطرنشان کرد: کشورعربستان که به عنوان مسلمان خود را معرفی می کند نباید ابزار دست دشمن شود و به فروش اسلحه برای کشتن جان مسلمان اقدام کند.

 

مقاومت جانانه مسلمانان یمنی قابل تقدیر است

ماموستا ملایحیی شهبازی امام جمعه موقت روانسر و دبیر شورای روحانیت این شهرستان ضمن تبریک هفته وحدت و ایام مبارک میلاد پیامبر اکرم (ص) به تمام مسلمین جهان علی الخصوص مردم مسلمان و مظلوم کشور یمن اظهار داشت: امیدواریم به یاری خداوند هرچه زودتر با نابودی کشورهای جنایتکار، اوضاع مردم مسلمان یمن سامان یابد.

وی افزود: ما مردم ایران اسلامی باید از مقاومت جانانه مردم یمن در برابر آل سعود که تمام سختی‌ها را تحمل می‌کنند قدردانی کنیم، چون اسلام به عنوان برترین و کامل‌ترین دین الهی برای نجات بشریت از گمراهی و جهالت و بهترین دستورالعمل زندگی توسط آخرین پیامبر الهی حضرت رسول الله (ص) به بشریت عرضه شده، اما همواره دشمنان دین و اتحاد و وحدت برای رسیدن به اهداف پلید خود با به پاکردن انواع فتنه‌ها از آغاز نبوت پیامبر تا امروز قصد داشتند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمین و با استفاده از حربه فرقه گرایی از اشعه اسلام محمدی(ص) جلوگیری کنند.

امام جمعه موقت روانسر همچنین وحدت و انسجام ، اتفاق و اتحاد و همبستگی و همدلی مسلمانان را از ضروریات کلمه توحید، از تعالیم روح بخش اسلام و از اصول فرهنگ قرآن عنوان کرد.

ماموستا شهبازی ادامه داد: قرآن کریم یکی از عمده ترین و از سازنده ترین اهداف رسالت نبی مکرم اسلام (ص) را تالیف قلوب و ایجاد انس و الفت و تفاهم به جای خصومت و دشمنی بیان می‌کند.

وی بیان داشت: وحدت که همواره مورد ملاحظه و دقت تمام پیشوایان و بزرگان دین مبین اسلام بوده و به حق نیاز جامعه اسلامی در تمام زمان ها به ویژه امروز است، ضرورت دارد در اذهان آحاد مسلمین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

دبیر شورای روحانیت شهرستان روانسر افزود: امروز هر مسلمانی که خواهان عزت، اقتدار و ایستادگی دلدادگان به اسلام است به ویژه علما، صاحبان قلم و رسانه ها سنگین تر از قبل است آنچه امروز بین مسلمانان شیعه و سنی باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد این است که وحدت کلمه را اصل قرار دهند.

ماموستا شهبازی بر لزوم حفظ هوشیاری مسلمانان تاکید کرد و افزود: در حفظ وحدت اسلامی و همدلی و همکاری و مبارزه با دشمنان باید همدل و وحدت خود را حفظ کنیم.

 

هرگونه جنایت و نسل‌کشی محکوم است

ماموستا ملاعبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر هرگونه جنایات و نسل کشی و کشتاردرهر نقطه ازجهان اسلام و غیراسلام توسط هر گروهک و هر دولتی را محکوم کرد.

امام جمعه روانسر با محکوم کردن جنایات آل سعود در کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یمن، این جنایات عربستان سعودی را در راستای توطئه های دشمنان اسلام دانست.

وی افزود: آل سعود که خود را خادم الحرمین می داند چرا باید با اسراییل و آمریکا هم پیمان باشد و از طرفی دیگر هم مردم بی دفاع یمن را بمباران کند.

ماموستا غفوری با بیان اینکه آل سعود به دنبال تفرقه و اختلاف‌افکنی بین امت‌های اسلامی است، این جنایت های آل سعود را محکوم کرد.

وی با بیان اینکه امروز جهان اسلام گرفتار آشوب و تفرقه است، افزود: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و برخی از هم پیمانانش آبروی اسلام را به خطر انداخته اند و باید بدانیم اتحاد و همدلی رمز ناکامی دشمنان و بدخواهان امت اسلام است.

  • نویسنده : رابط خبری