دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: امروز ملت ایران با نور الهی مسیر خودش را تنظیم می‌کند نه نور افکن‌های ظاهری که آمریکا و ایادی آنان در قالب تکنولوژی پیشکش ملت‌های مظلوم و مسلمان می‌کنند و در آن امیدی به عاقبت به خیری نیست.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، حجت الاسلام لطفیان صبح امروز در افتتاحیه همایش ایده‌پردازی گام دوم انقلاب اسلامی که با حضور امامان جمعه استان‌های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در سالن شهدای روحانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) کاری کرد که جهان اسلام بیدار شد و منافع غرب و شرق را به مخاطره انداخت.

وی گفت: کسینجر که در زمان کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا بالاترین منصب امنیتی و سیاسی در آمریکا داشت، که در مورد امام راحل گفت، امام خمینی انقلاب را به گونه‌ای مدیریت می‌کند که ما هم باورمان شده است او از ماورا الهام می‌گیرد.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور تصریح کرد: کسی که حتی در اندیشه مسیحیت خود پایبندی ندارد با نگاه به چهره ملکوتی امام و سیمای مدیریت ایشان، می‌گوید امام خمینی الهام از ماورا دارد.

وی افزود: امام الهام می‌شود و حرکت امیدبخش برای امت اسلامی رقم می‌زند و می‌تواند با یک سخنرانی همه تصمیاتی که در اتاق‌های شیشه‌ای در آمریکا و اروپا گرفته می‌شود را نقش برآب سازند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم ممتازترین چهره مذهبی، سیاسی و علمی در عالم امروز است.

وی گفت: شهید سلیمانی فرمودند، دوران اختلاف شیعه و سنی گذشته است و ما از گردنه‌های سخت نزاع و تفرقه امت اسلام عبور کرده‌ایم و در شاه راه تقریب مذاهب اسلامی به سمت تمدن نوین اسلامی در حرکت هستیم.

به گفته لطفیان، شهید سلیمانی در قامت یک مدیر منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه مقاومت و بیداری اسلامی این سخن را می‌گوید، نه به عنوان کسی که احساساتش تحریک و از دور چیزی می‌بیند بلکه این شهید بزرگوار از نزدیک این تحولات را درک کرده و اختلاط خون شیعه و سنی را در عراق و افغانستان و سوریه و سایر بلاد اسلامی می‌بینند و جوانه‌هایی را که از خون جوانه زده می‌بینند و هم در صدد رشد آن است.

وی گفت: جامعه روحانیون سنگرنشینان علم و ایمان هستند، شخصیت‌های استوار اسلام عزیز به بیان قلم و قدم آنان بستگی دارد، علمای اعلام و امامان جمعه و جماعت در منطقه غرب کشور که همواره در مسیر آگاهی بخشی جامعه در میدان حاضر هستند.

وی از کردستان هم به عنوان نگین وحدت در کشور نام برد و تصریح کرد: ارزش این مجلس ارزش بالا و والایی است، چرا که ما معتقدیم امروز روحانیت هم اولی العلم و هم اولی الباب هستند.

وی عنوان کرد: سایر کسانی که در حوزه دانش و اندیشه گام نهاده‌اند حق نهایی دانش آنان این است که به یک عقلانیت برسند که این عقلانیت فقط خوب و بد را برای آنان را تشخص دهد.

وی افزود: سوال اینجاست که آیا در جامعه امروز اگر مردم فقط خوب و بد خود را تشخیص بدهند کافی است، قطعا اسلام عزیز این را نمی‌پسند و می‌گوید ما انسان را برای فراتر از این تشخیص و گام نهادن آفریدیم و آن این است که باید اولی الباب شوند.

وی اظهار کرد: اسلام به ما آموزش داده، وظیفه روحانیت فقط دور نگهداشتن جامعه از شر و بدی‌ها نیست ماموریت ما به وسعت رسیدن عالم به حقیقت هستی است و این حقیت هستی جز در حوزه‌های علمیه و در پرتو معارف قرآن و معارف والای پیامبر امکان پذیر نیست و این تاج افتخار بر سر شما روحانیون قرار دارد.

وی تصریح کرد: روحانیت در جمهوری اسلامی ایران اوللعزم هستند، امروز در خیلی از بلاد اسلامی روحانیت اوللعزم نیستند، اگر روحانیت در برخی از کشورهای اسلامی اوللعزم می بود شما با پدیده‌های وحشتناکی در کشورهای اسلامی روبرو نمی‌شدید که شعار دین زدایی را علارغم همه ادعایی که دارند در راس امور خود قرار داده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز حکام سعودی عزم خود را جزم کرده تا دین را از صحنه جامعه اسلامی دور کنند.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام می‌گویند ما نمی‌توانیم با علما دین دست به یقه شویم باید از طریق شکستن سنت‌ها علما را از صحنه جامعه خارج کنیم، گفت:کشوری می‌تواند اوللعزم باشد که ساعت یک نصف شب پایگاه هوایی آمریکا را می‌زند نه کشوری که تسلیحات نظامی از آمریکا برای ریختن خون انسان‌ها می‌گیرد.

وی تصریح کرد: ما مصداق این آیه شریفه هستیم که فرمود «ایمان در عقیده و ایمان در عمل» و ماموریت ما در این آیات ترسیم شده است.

وی گفت: ما باید ایمان در عقیده انسان‌ها را مستحکم و گام‌های عملی اسلام عزیز را به آنها یاد دهیم و آنها را در این مسیر به حرکت درآوریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر جامعه‌ای اینگونه شده که گام اول ایمان قلبی و گام دوم ولایت مداری شود، جامعه فکرش اصلاح و مسیر در پیروی از اولی الامر شد سهم ویژه از عنایت پروردگار اگر کسی این را نبیند قطعا کور می‌شود.

وی با بیان اینکه این ملت در میان آتش از فتنه‌ها با پیروی از ولایت با استواری ادامه می‌دهد، گفت: چه جنایت‌هایی که در کشورهای اطراف ما اتفاق می‌افتد اما روزگاری که در همین کشور صدر اعظم این کشور می‌گوید اگر امروز در خیابان‌های پاریس کلم فروشی می‌کردم بهتر از صدرعظمی این کشور بود.

وی گفت: ایرانی که به گفته بسیاری از سران دوران استبداد که توان ساخت لوله آفتابه را ندارد موشک بالستیک می‌سازد که  هرگونه که بخواهد و به سمت هر نقطه پرتاب می‌کند.

وی اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید در آخر زمان قومی پیدا می‌شود که دشمن را تا درون خانه تعقیب و تا دستگیرش نکند دست از اقدام بر نمی‌دارد امروز مصداق این آیات ملت ایران است.

وی تصریح کرد: خدای متعال حائل می‌شود و یا یک چیزی را حائل می‌کند و ما امروز این جایگاه را به نمایندگی از این آیه شریفه هستیم و حائل بین دشمن و اشتهای دشمن هستیم.

وی با طرح این سوال که اشتهای دشمن چیست، گفت: دشمنان می‌خواهد از نیل تا فرات را تحت نفوذ خود قرار دهند و خاورمیانه جدید را ایجاد و مدیریت کنند کما اینکه رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد در روزهای آینده به قول خودش خاورمیانه جدید را رونمایی کند.

خاورمیانه جدید با سرانگشت تدبیر رهبر معظم انقلاب شکل می گیرد

وی تصریح کرد: اما رهبر حکیم و فرزانه انقلاب فرمود خاورمیانه جدید خواهد شد نه آنگونه که شما می‌خواهید خاورمیانه جدید با سرانگشت تدبیر رهبر معظم انقلاب شکل می گیرد و تحقق پیدا می‌کند.

وی گفت: امروز آنان می‌خواهند معامله قرن را به امت اسلامی تحمیل کنند اما جبهه مقاومت که در این قطعه از زمین شکل گرفته است حائل و مانع میان او و اقدامشان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران با نور الهی مسیر خودش را تنظیم می‌کند نه نور افکن‌های ظاهری که آمریکا و ایادی آنان در قالب تکنولوژی پیشکش ملت‌های مظلوم و مسلمان می‌کنند و در آن امیدی به عاقبت به خیری نیست.

وی اظهار کرد: امروز این نور الهی قطعا فراروی ما است و باید از این نور الهام بگیریم و به جلو حرکت کنیم.

وی خطاب به روحانیون گفت: ماموریت سنگین معرفت جامعه و اطاعت از پیامبر و خاندان پیامبر و مامورت اجابت و ماموریت اخذ ماموریت سنگینی است که بر عهده مااست.

وی تصریح کرد: امروز کسی معرفت نداشته باشد و تطهیر نشود و امروز اگر کسی تنویر در او ایجاد نشود و در مسیر حیات طیبه قرار نگیرد ما ها مسئول خواهیم بود.

وی گفت: مکتبی که می‌خواهد ماندگار شود باید به قرائت، کتابت و تبلیغ توجه کند و این سه ماموریت بزرگ امروز به عهده تک تک ما به عنوان منادیان فکری جامعه است.

وی با بیان اینکه کنار زدن پیامبر از سفره فکری و اعتقادی مردم از اهداف دشمنان اسلام است، گفت: امروز بر خلاف آنها ماموریت بزرگ را برعهده داریم که مردم را به سمت آموزه‌های راستین مکتب اسلام هدایت کنیم.

وی اظهار کرد:  ماموریت روحانیون این است مردم بدون این معارف جنسشون کامل نمی‌شود شما باید این معارف را در جامعه تبیین کنید.

وی به چهار اشکال که درون جامعه وجود دارد اشاره کرد و گفت: اگر جنس و رفتار جامعه، فکر و رفتار جامعه خراب است ما باید درست کنیم و در کنار این مهم ماموریت امیدآفرینی هم امروز به عهده جامعه روحانیون است.

وی تصریح کرد: نهضت تبیین، نهضت اعتماد و نهضت امیدآفرینی امروز رسالت و وظیفه اصلی جامعه روحانیون در جامعه اسلامی است.

وی اظهار کرد: امروز ظاهرگرایی بلای جامعه شده من و شما باید سفره اخلاص جامعه را وسیع‌تر کنیم ما باید دنیا و اخرت را کنار هم برای مردم تبیین کنیم.

وی در پایان اذعان داشت: ماموریت روحانیت سنگین است و امروز در آستانه سالگرد بیانه گام دوم انقلاب ما به به بازخوانی این بیانیه بپردازیم.

  • نویسنده : رابط خبری