مراسم بازگشای مدارس علوم دینی جوانرود در سال 97 برگزار گردید

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،مراسم بازگشای مدارس علوم دینی شهر جوانرود در سال ۹۷با حضور ماموستا احمد فخری امام جمعه،یوسفی فرماندار،امیر حشمتی مسئول آموزش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه و طلاب و مدرسین مدارس علوم دینی این شهر برگزار شد.امام جمعه جوانرود  در ابتدای این مراسم اظهار داشت : امروز  جامعه بیش از گذشته نیازمند به انسان های عالم و متعهداست که طلاب حوزه های  علمیه باید  با الگوگیری از تربیت یافتگان مکتب اسلام ناب محمدی این مهم را ادامه دهند.

ماموستا ملا احمدفخری بابیان اینکه دشمن در پوست گرگ در کمین مسلمان نشسته است افزود: طلاب علوم دینی باید با بصیرت و هوشیاری توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

 

ماموستا ملا احمد فخری

 

فرماندارجوانرود نیز به دهکده جهانی و بمباران افکارو عقاید مسلمانان توسط ماهواره ها و شبکه های مجازی اشاره کرد وگفت : لازم است علمای دین و طلاب حوزه های علمیه  با بصیرت و هوشیاری توطئه های جنگ نرم دشمن را یکی پس دیگری خنثی کنند.

یوسفی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران اسلامی افزود: طلاب حوزه های علمیه با تریبونی که در اختیاردارند می توانند با روشنگرهای خود  دشمن را در جنگ اقتصادی هم مایوس کنند.

وی با بیان اینکه  عده ای در داخل هم   در جنگ اقتصادی  آب به آسیاب دشمن می ریزند یادآورشد  : احتکار کنندگان با احتکار کالا وموادغذایی آب به آسیاب دشمن می ریزند بنابراین نیاز است  علما و روحانیون در تریبون های نماز جمعه  دراین راستا به روشنگری بپردازند.

مسئول آموزش دفتر نمایندگی ولی فقیه استان کرمانشاه هم به اجرای خدمات آموزشی و پژوهشی در مدارس علوم دینی اشاره کرد وگفت : خدمات آموزشی و پژوهشی برای مدارس علودینی شیعه و سنی یکسان است.

امیر حشمتی افزود: مدارس علوم دینی اهل سنت به غیر از خدمات معیشتی که آن هم بسترهای خاص خودرا دارد از تمامی خدمات همچون معافیت تحصیلی و بیمه درمانی بهره مندهستند.

وی اظهارداشت : ۲۰ مدرسه علوم دینی اهل سنت در استان کرمانشاه وجود دارد.

  • نویسنده : رابط خبری