امام جمعه پاوه گفت: تنها راه و بهترین درمان و شفای بیماران روحی و جسمی قرآن کریم و عمل به دستورات آن است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، ماموستا ملا قادرقادری روز سه شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی مدارس پاوه، تلاوت قرآن و کلام الهی را موجب آرامش روح و روان و جسم انسانها دانست.
امام جمعه پاوه گفت: امروز بیشترین بیماری و درد انسانها بیماری فکری و روحی است که تنها راه و بهترین درمان و شفای آن قرآن کریم وعمل به دستورات آن است که موجب سلامت روح و جسم و سعادتمندی دنیا و آخرت می شود.
وی افزود: علاوه براین قرآن برای بشر شخصیت، عزت و شرافت به ارمغان می اورد و جایگاه رفیع و احترام وعزت قاریان قرآن در جامعه گواه این ادعاست.
ماموستا قادری با قدردانی از معلمان و والدینی که قرآن را آموزش و مفاهیم آن را گسترش و ترویج می دهند، گفت: اگر امروز ایران اسلامی در جهان عزتمند است و مردم ما سرافراز هستند به برکت وجود قرآن کریم و تدین ماست.
امام جمعه پاوه تصریح کرد: باید والدین و معلمان در راستای حفظ و تقویت این تدین و مفاهیم قرآنی بصورت مضاعف تلاش کنند تا مدارس و جامعه ما همواره قرآنی بماند.
در ادامه برزگرد فر مدیر آموزش و پرورش پاوه گفت: راستای ترویج و گسترش قرآنی برنامه روخوانی قرآن کریم در ۶۴ آموزشگاه، ۱۰ محفل انس قرآن در مدارس پایه دوم متوسطه و ۱۰ نشست تجویدی قرآن در مدارس اجرا شده است.
درادامه این مراسم قاریان برجسته کشوری و دانش آموزان دارالقرآن احسان پاوه با تلاوت و جمع خوانی قرآن کریم معنویت خاصی به این محفل بخشیدند.
در پایان از دانش آموزان برگزیده و برتر مسابقات قرانی مدارس آموزش و پرورش شهرستان پاوه تجلیل شد.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۲ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

  • نویسنده : رابط خبری