امام جمعه اسلام‌آباد غرب گفت: عده‌ای با ناتوانی در حل مشکلات اقتصادی دست به دامن تبلیغ جنگ شده‌اند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، حجت الاسلام محمد طاها مهری در گفتگویی در مورد موضوع القای جنگ نظامی علیه ایران که برخی‌ها مطرح می‌کنند اظهار داشت: آمریکایی‌ها به خوبی می دانند که نمی توانند در جنگ نظامی هیچ توفیقی داشته باشند.
وی گفت: در این راستا کسانی که از اول انقلاب تا کنون شغلشان جاسوسی بوده و همچنین عده ای مزدور که مواجب بگیر دشمن هستند به جای اینکه پاسخگوی برخی مسائل به وجود آمده باشند به دنبال خالی کردن دل ملت و ایجاد رعب و وحشت بین آنها هستند.

وی افزود: زمانی گفتند اگر موافقت نامه برجام شکل گیرد بسیاری از مشکلات ملت حل خواهد شد، لذا آمدند و تز برجام دولت و مذاکره با کشورها را دنبال کردند و با جنگ و هیاهو آنرا پیش بردند.
حجت الاسلام مهری ادامه داد: گفتند اگر برجام تصویب شود مشکلات آب، هوا، محیط زیست، تغذیه و… حل و فصل می شود حال که می دانند به جایی نرسیدند و مردم از آنها مطالبه می کنند که آن قول و شعارها و قرارها که گفتند چه شد!
وی بیان داشت: لذا آمدند بیان کردند که اگر فلان کار را نکنیم به ضررمان تمام می شود و با این بیان که اگر الان مذاکره ای در بحث موشکی و حقوق بشر نکنیم و یا اگر جبهه مقاومت را در منطقه تقویت کنیم و در مجموع اگر به خواسته های آمریکا بیش از این تن ندهیم جنگ نظامی رخ خواهد داد.

امام جمعه اسلام آباد غرب گفت: اینها می خواهند افکار عمومی را که یک افکار مطالبه گر طرفدار نظام و انقلاب است نه یک افکار اپوزیسیون و ضد انقلاب منحرف کنند و سایه جنگ را بر سر این کشور تبلیغ کنند.
وی خاطر نشان کرد: مردمی که امروز از عملکرد دولت و برخی مسئولین ناراضی هستند طرفدار نظام، انقلاب و رهبری هستند اما مطالبه گر حقوق خود هستند.
وی بیان داشت: آمریکا هر چه در چنته داشت در طول این ۴۰ سال علیه نظام ما به کار برده است و الان با هدف قرار دادن سفره های مردم مبحث اقتصادی و معیشتی مردم را تضعیف کرده تا آنها را ناراضی کند.
حجت الاسلام مهری اظهار داشت: در این میان عده ای دانسته یا ندانسته، خائنانه یا عاقلانه، غافلانه و یا نفوذی و ناکارآمد به این بحث دامن می زنند و آنرا ادامه می دهند و در زمین دشمن بازی می‌کنند.
وی با بیان اینکه دشمن اگر می توانست حمله نظامی کند سالیان پیش این کار را انجام می داد، گفت: دشمن در حال حاضر قدرت نظامی مملکت ما را می داند، قدرت نظامی نیروهای مسلح، قدرت ارتش، سپاه و بسیج مردمی و همچنین قدرت هوا فضا، پهبادها و موشک های بالستیک ما را دقیق تر از خود ما می داند.
امام جمعه اسلام‌آباد غرب ادامه داد: همچنین دشمن در منطقه قدرت جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی را می داند لذا بحث جنگ نظامی علیه چنین کشوری منتفی است و آرایش جنگی که مقام معظم رهبری مطرح کرد و بر آن تاکید دارد همین آرایش جنگ اقتصادی، معیشتی و تبلیغاتی است.
حجت الاسلام مهری بیان داشت: جوانان آتش به اختیار و مردم بصیر باید هوشیار باشند و فریب این مباحث و ظاهر سازیها را نخورند
وی گفت: در این راستا دولت، قوه قضاییه و مجلس باید تلاش خود را به کار گیرند و در عرصه اقتصادی، راهبرد اقتصادی ما که همانا اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان و ظرفیت داخلی است را پیگیری کنند.

  • نویسنده : رابط خبری