ششمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ،قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کرمانشاه در جوانرود برگزار شد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،ششمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ،قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه با حضور حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه،ماموستا ملا احمد فخری امام جمعه جوانرود و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد. ;آیت الله مصطفی علما در این مراسم اظهار داشت: قرآن سرمایه بزرگ و بی‌نظیری است و بر همه ما واجب است که ازین سرمایه خوب استفاده کنیم.
وی گفت: امام سجاد (ع) می فرماید اگر همه دنیا از بین برود قران برای من کافی است و واقعا هم همینطور است اگر فقط قرآن را داشته باشیم و آن را در زندگی خود پیاده کنیم پیروز و سعادتمند واقعی خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز با تکیه بر قرآن کریم با همه تحریم ها و کمبود ها و مشکلاتی که برایش به وجود آوردند امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی خود است در حالی که در بخش های مختلف کشور پیشرفت چشمگیری داشته است.
وی تصریح کرد: دنیای ما دنیای تاریکی است و قران آمده است که ظلمات را از این جهان بزداید و ما را به سمت نور هدایت کند.
همچنین امام جمعه جوانرود در ادامه گفت:امروز باید تمام جوامع اسلامی هوشیارو بیدار باشند تا دشمنان نتوانند با ایجاد فتنه و شکاف بین مسلمانان دین مبین اسلام و قرآن کریم به خطر بیندازند.
ماموستا فخری در ادامه افزود:قرآن کریم یادگار حضرت رسول اکرم (ص) برای مسلمانان است و باید با جان و دل از این هدیه آسمانی و یادگار نبوی حفظ و حراست کنیم و در نشر و تفسیر آن کوشا باشیم.
وی تاکید کرد:روحانیون و طلاب باید از این دریای بیکران اسرار خالق یکتا نهایت استفاده را بکنند و آنرا برای جامعه بیان کنند.
در ادامه این مراسم معاون امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه اظهار داشت:قرآن قانون اساسی اسلام است و کتابی آسمانی ارزشمند،هدفمند و هدایتگر است.
احمد محمدی در ادامه افزود:قرآن کریم تنها زبان زنده دنیاست که بعد از ۱۴ قرن هنوز تازگی و طراوت خود را از دست نداده است.
محمدی تاکید کرد:قرآن کریم حقیقتی است که هرمسلمان و غیر مسلمان با خواندن و شنیدن آیات نورانی آن جذب او می شود و وادار به تامل و اندیشیدن به آن می شود.
وی در ادامه گفت:قرآن اساسا یگانه است و کسی نمی تواند مانند آنرا بیاورد و از لحاظ ظاهری و مستندات تاریخی بر تمام کتابهای آسمانی برتری دارد.
درپایان این رقابتها و در مراسم اختتامیه از نفرات برتر با اهدا لوح و هدایای تقدیر به عمل آمد.
نفرات منتخب به شرح زیر می باشد:
در رشته حفظ قرآن کریم ۳و۵و۲۰ جز از گروه روحانیون:
در حفظ پنج جز شاهو فتاحی مقام اول ، فرج اله عباس زاده مقام دوم و در حفظ بیست جز عبدل الا رحیمی مقام اول را به خود اختصاص دادند.
در رشته حفظ قرآن کریم۵ جز از گروه طلاب:
مبین ابراهیمی مقام اول را کسب کرد.
در رشته قرائت گروه طلاب:
یعقوب نادری نفر برتر شناخته شد.
در رشته قرائت گروه روحانیون:
عمران معاضدی عنوان نفر اول را به خود اختصاص داد.
در رشته ترتیل گروه طلاب:
سرکوت اسکات ، مهدی سپنجی و صهیب فتاحی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
در رشته ترتیل روحانیون:
لطیف مرادی مقام اول، سعید فتاحی مقام دوم و عامر رضائیان مقام سوم را از آن خود کردند.
در رشته مفاهیم و ترجمه قرآن کریم گروه روحانیون:
محمد بایر همتی نفر اول، محسن کریمی نفر دوم و مراد فتاحی نفر سوم از سوی داوران معرفی شدند.
در رشته مفاهیم و ترجمه قرآن کریم گروه طلاب:
یعقوب نادری، عدنان کاکائی و پدرام کرمی مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

  • نویسنده : رابط خبری