ستاد برگزاری مسابقات قرآنی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تشکیل و اعضاء آن معرفی شدند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، ستاد برگزاری مسابقات قرآنی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در تاریخ ۱۳ آذرتشکیل و اعضاء آن معرفی شدند. حجت الاسلام فاضلی رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت:کار در حوزه قرآنی یکی از زیباترین و مهم ترین فعالیتهای فرهنگی در جامعه است.

وی در ادامه افزود:تقویت و فراگیری مفاهیم قرآنی در سطوح حوزوی تاثیرات مستقیمی در رفتار و گفتار جامعه اسلامی خواهد داشت.

حجت الاسلام فاضلی در ادامه افزود:در مدارس علوم دینی نباید به قرآن به عنوان فقط یک درس نگاه کنند زیرا این امر خلاف شریعت اسلام می باشد.

وی با تاکید بر اینکه ما هر چه داریم از قرآن است افزود:هر علوم،وام دار آیات قرآنی می باشد ولی متاسفانه در بحث های علمی نامی از قرآن برده نمی شود.

وی مانوس بودن با قرآن را یکی از واجبات مسلمان و مخصوصا عالمان دینی دانست.

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد:مدیران مدارس علوم دینی باید محور فراهم کردن زمینه های ارتقاء سطح کمی و کیفی طلاب  درمسائل قرآنی باشند و در این امر مهم دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با تمام امکانات در اختیار آنها می باشد.

حجت الاسلام فاضلی تاکید کرد:مدارس علوم دینی سطح استان کرمانشاه  می توانند بدون کسب مجوز از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان مسابقات قرآنی را در بین طلاب و حتی شهرستانها برگزار کنند.

وی بر برگزاری مسابقات فصلی بین شهرستانها تاکید کرد و افزود:با برگزاری مسابقات فصلی  می توان نقاط ضعف و قوت را در بحث های مختلف قرآنی شناسایی کرد .

حجت الاسلام فاضلی در پایان گفت:فهم قرآنی  به ما این امکان را می دهد که درک دقیقی از معارف داشته باشیم و اگر امروز مشکلاتی که در حوزه مذاهب و فرقه ها داریم از عدم فهم درست قرآن می باشد.

وی بیان داشت:مفاهیم دقیق از قرآن به ما اجازه می دهد که بتوانیم مرجعیت واحد و برداشت صحیحی از مفاهیم قرآن داشته باشیم.

در ادامه این جلسه احمد محمدی جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قرآنی، آشنایی و انس با مفاهیم نورانی قرآن کریم را از مهم‌ترین ضرورت‌های فرهنگی و از وظایف آحاد جامعه اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآنی با هدف شناخت، رشد، پرورش و هدایت استعدادهای بالقوه و نیز تقویت ایمان، معرفت دینی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برگزار می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت:عمل و رفتار مقام معظم رهبری در توجه به قرآن کریم، حضور چندین ساعته در برنامه‌های قرآن و استشهادی که در بیانات ایشان به آیات قرآنی وجود دارد بهترین مبنا برای جامعه است.

محمدی گفت: بهره‌گیری از معارف قرآن و آموزه‌های آن بهترین راه نهادینه‌سازی معارف دینی است.

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ادامه برنامه های اجرای در مسابقات قرآنی استانی را معرفی کرد.

در پایان این جلسه اعضاء ستاد برگزاری مسابقات قرآنی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه  معرفی شدند و برنامه های برگزاری مسابقات قرآنی مورد بررسی قرار گرفت.

 

  • نویسنده : رابط خبری