معاون اول رئیس جمهور گفت: ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده هر چند پیشرفت خوبی دارد اما باید شتاب بیشتری بگیرد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، اسحاق جهانگیری  در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه که در فرمانداری قصرشیرین برگزار شد اظهار داشت: هر چند پیشرفت کار در مناطق روستایی قابل توجه است اما باید روند ساخت و ساز در مناژق زلزله‌زده شتاب بیشتری بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه وحدت و همدلی مردم و احساس تعهد و اقتدار مدیریتی مسئولان بیش از پیش به نمایش گذاشته شد عنوان کرد: حضور به موقع سپاه، ارتش، نیروهای مسلح و دستگاه‌های امدادی سبب شد آمار تلفات بسیار کاهش یابد.

جهانگیری با بیان اینکه مقاومت واحد‌های ساخته شده در برابر زلزله ۶٫۴ ریشتری نشان‌دهنده اهمیت ساخت و ساز فنی است گفت: با توجه به اینکه ما در کشور زلزله‌خیز زندگی می‌کنیم ساخت و ساز اینچنینی سبب مقاومت در برابر زلزله می‌شود.

وی درباره تعرفه برق قصرشیرین عنوان کرد: چنانچه طرح احتساب تعرفه برق شهرستان قصرشیرین بر مبنای مناطق گرمسیری از طرف وزیر نیرو ارائه شود در هیئات دولت تصویب می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر لازم به مترو  بازگشایی مرز خسروی گفت: برنامه‌های مناسبی به منظور درآمدزایی مرزنشینان از طرف دولت وجود دارد و چنانچه مصوبات دولت در این زمینه نیازمند اصلاح و بازنگری باشد انجام می‌شود.

  • نویسنده : رابط خبری