امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، تلاش مسئولان در رفع مشکلات مردم مناطق زلزله زده را قابل تقدیر دانست و گفت: آنچه در مناطق زلزله زده به چشم می خورد نیازمند تلاش مضاعف و و روحیه جهادی مسئولان است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع امام شافعی کرمانشاه؛ با اشاره به زلزله اخیر منطقه و آثار تخریبی آن در محیط زیست و معیشت سخت مردم ، افزود: در یکسال گذشته بیش از هزاران بار منطقه لرزیده و تمام توان مردم چه به لحاظ مالی و چه روانی فرسوده شده است.

او تصریح کرد:که شایسته نیست این مردم آسیب دیده همچنان در چادر و کانکس باشند و یا برای امرار معاش خود در مضیقه قرار بگیرند.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه ها با تقدیر از وحدت و همبستگی مثال زدنی مردم شریف کرمانشاه در طول یک سال اخیر و بخصوص نمایش اقتدار آن در هفته وحدت ابراز امیدواری کرد در همه عرصه ها وحدت و برادری همچون وحدت میان مذاهب قوی ظاهر شویم و توطئه های آمریکا و همدستانش را در مقطع کنونی نقش بر آب کنند.

ماموستا محمدی تلاش های دشمنان غربی و منطقه ای برای ایجاد شکاف در میان ملت را محکوم به شکست دانست و از مسئولان خواست از همه توان خود برای ایستادگی در مقابل این هجمه ها بهره ببرند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های خود با تشریح جایگاه والدین و تاثیر دعای خیر آنان و رتبه ای که خداوند به آنها داده، تندخویی و بی احترامی به والدین را در اسلام مذموم دانست.

ماموستا محمدی با اشاره به برخی بدرفتاری های جوانان امروز با والدین به بهانه مشکلات روز تاکید کرد:اگر جوانان می دانستند رضایت والدین و دعای خیر آنها چگونه می تواند مشکلات زندگی فرزندان را مرتفع کند هیچ گاه لحظه ای را برای جلب دعای پدر و مادر از دست نمی دادند.

  • نویسنده : رابط خبری