دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در پنجمین نشست منهاج در کرمانشاه گفت: روحانیون جامعه اسلامی حجت خداوند متعال هستند و روزی که قیامت به پا شود ،خداوند روحانیون را به عنوان افراد شاخص معرفی می کند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان کرمانشاه،پنجمین دوره جامع آموزشی تهذیبی مدیران،مدرسین و رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت استان کرمانشاه با نام”منهاج” برگزار گردید.در این نشست نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه حضرت آیت الله مصطفی علما، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور حجت الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان و امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ماموستا ملا محمد محمدی حضور داشتند.رییس دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی در مراسم افتتاحیه این نشست اظهار داشت:ازعلما و روحانیون در مکتب اسلام و تعابیر و روایات بعنوان خلفای رسول خدا یاد شده است.
وی گفت:روحانیون و علما دو وظیفه عمده و سنگین بر عهده دارند یکی از این وظایف این ست که جامعه را در مسیر عبادت و عبودیت قرار بدهند و دوم اینکه جامعه را در مسیر مقابله با شیطان و استکبار قرار قرار بدهند.
حجت الاسلام لطفیان اصل رسالت روحانیون را تبلیغ،دعوت،ارشاد و هدایت جامعه دانست و افزود:ما روحانیون باید پیمان شکنان امت اسلامی که با بددلی آحاد جامعه و اصل اسلام و پیامبر و قرآن کریم را مورد اهانت قرار می دهند را به جامعه معرفی کنیم.
وی تاکید کرد:اصل رسالت در مسیر ما روحانیون فهم درست در ارتباط با مسائل اسلامی ،تبین صحیح مفاهیم اسلامی و اقامه حق است.
رییس دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور تصریح کرد:روحانیون جامعه اسلامی حجت خداوند متعال هستند و روزی که قیامت به پا شود ،خداوند روحانیون را به عنوان افراد شاخص معرفی می کند.
وی اظهار داشت:اگر روحانیون در راستای اجرای ماموریت روشنگری آیات قرآن کسالت به خرج دهند باید مورد مواخذه قرار بگیرد نه افراد جامعه ای که مسیر را به اشتباه رفته و منحرف شده اند.
حجت الاسلام لطفیان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت:اگر امروز ما به دستور ولی امر آگاه نشدیم و جامعه را آگاه نکردیم باید منتظر باشیم که روزی با لگد دشمنان بیدار شویم،ولی قطعا علما سرزمین ما بیدار و پیرو ولایت هستند و اجازه نخواهند داد که چنین اتفاقی در ایران اسلامی بیفتد.
وی در ادامه افزود:ما امروز نعمت استقلال سرزمینمان را در پرتو ولایت مداری با رهبری مقام معظم رهبری داریم و این یک امر مهم و اساسی است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:امروز تمام دنیای کفر و استعمار در برابر وجود مبارک و نازنین حضرت رسول الله(ص) صف آریی کرده اند و می توان با چشم بصیرت این صف آرایی را به وضوح دید.
وی با تاکید بر اینکه قرآن و معارف حضرت رسول(ص) از سوی دشمنان در خطر است گفت: جامعه اسلامی با چهار فتنه روبرو است:۱-فتنه نظامی،که به یاری خدا و مقاومت مردم این گزینه با شکست روبرو شده است ولی نباید از آن غافل بود.۲-فتنه فرهنگی،از اساسی ترین فتنه های دشمن است که نباید اجازه نفوذ و تهاجم فرهنگی را به دشمن بدهیم.۳-فتنه سیاسی،یکی از پیچیده ترین فتنه ها و خطرناکترین آن است که باعث فرسایش و گرفتاری جامعه می شود.۴-فتنه تقدس زدایی از ارزشها،که باعث می شود جامعه را از روحانیت و مسجد و اماکن مذهبی دور کند.
حجت الاسلام لطفیان در پایان گفت:امتی که منسجم پشت سر رهبری حرکت کند از دریای متلاطم و پر خطر از سوی دشمنان بدون هیچ آسیبی به مقصد نهای خواهد رسید.
همچنین در ادامه این نشست امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت:خداوند متعال برای تعریف و تمجید ازبزرگی حضرت رسول اکرم (ص)آیه های زیادی را در قرآن کریم آورده است.
وی در ادامه گفت:حضرت محمد(ص)برای به سر انجام رساندن رسالت خود آزارها و اذیت های زیادی را ازسوی دشمنان و کفار خود تحمل کرد و توانست با شکیبای و صبر و توکل بر خداوند یکتا و همراهان خالص و مخلص خود این امر مهم را به نتیجه برساند.
ماموستا محمد محمدی تاکید کرد:امروز این روحانیون هستند که باید ادامه دهنده راه پیامبر اعظم باشند و این را میتوان به گواه تاریخ دید که روحانیون جانشینان بر حق پیامبران بوده اند.
وی افزود:یاران و ائمه پیامبر عزیز برای ما مسلمانان قابل احترام هستند چون در راه دین خدا و پیامبر او را یاری دادند و زحمات زیادی برای اعتلای اسلام کشیدند.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت:دین مبین اسلام به وجود شما روحانیون افتخار می کند که با تمام وجود از جان و مال خود برای اجرای فرمان خدا گذشته اید.

ماموستا محمدی تصریح کرد:ملت ایرا ن مردمی شریف و شایسته هستند که با تمام توان خود در مقابل تحریم ها و تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرده اند تا لطمه ای به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد نشود.
وی در ادامه اختلاف بین مسلمانان را از اهداف شوم دشمنان برای شکست اسلام نام برد و افزود:دشمنان با ایجاد افکار تکفیری و ضد اسلامی در صدد اختلاف بین مذاهب کشور هستند ولی به یاری خدا و هوشیاری ملت و رهبری مقام معظم رهبری نتوانسته اند کوچکترین ضربه ای به این اتحاد،وحدت و همدلی بزنند.
لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی جهت ارتقا سطح دانش و مهارت مدیران،اساتید و رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت کرمانشاه در دونوبت صبح و عصر در مدت دو روز برگزار گردید.

  • نویسنده : رابط خبری