ماموستا ملا محمد محمودی در گفت و گویی اظهار داشت: راه سردار سلیمانی و همرزمانش در مقابله با ظلم جهانی آمریکا و اسرائیل تداوم خواهد داشت

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، در پی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در اقدامی تروریستی از سوی  دولت آمریکا ماموستا ملا محمد محمودی امام جمعه موقت روانسر در گفت وگویی با اشاره به آیه شریفه “من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر” اظهار داشت:سرانجام ترامپ که ضد ایرانی ترین رئیس جمهور آمریکاست برنامه ترور سردار افتخار آفرین جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی را اجرایی کرد و او را به همراه ابو مهدی المهندس از مسئولین موثر حشدالشعبی عراق و چند تن دیگر در فرودگاه بغداد به قتل رساند.

وی افزود:این اقدام که منجر به شهادت این عزیزان شد به همراه حمله آمریکا به پایگاه های حشدالشعبی در مرزهای عراق و سوریه نشان داد که آمریکا از قدرت گرفتن مردم عراق در نزدیکی مرزهای اسرائیل به شدت نگران است و نفوذ خود در عراق را با وجود سازمان هایی نظیر حشدالشعبی خاتمه یافته تلقی می کند.

امام جمعه موقت روانسر گفت:گرچه با چنین ترور وحشتناکی طبیعتاً تنش ها در منطقه بالا خواهد گرفت و در نهایت منجر به خروج ارتش آمریکا از عراق خواهد شد ولی باید انتظار دیوانگی های بیشتری را از آمریکا داشت.

ماموستا محمودی تاکید کرد:آمریکا ممکن است ترورها و حملات بیشتری را در دستور کار خود داشته باشد که باید  دولت های  عراق و مردم ایران و لبنانی ها و سایر ساکنین منطقه باید مراقب آنها باشند.

این روحانی اهل سنت خاطر نشان کرد: این ترور نشان داد که گسترش حاکمیت ملی در کشورهایی مانند عراق و سوریه و لبنان و یمن و همسویی دولت های این کشورها، معادلات آمریکا را برای تداوم سلطه اسرائیل بر منطقه به طور کامل بر هم زده است و آمریکا توان جلوگیری از گسترش آن را ندارد.

وی افزود: اما آیا این نوع ترورها مشکل دولت آمریکا را حل خواهد کرد یا پیوند و همسویی مردم این کشورها را با هم افزایش خواهد داد؟ ولی به نظر می رسد که نفرت مردم از شیطان بزرگ وسعت خواهد یافت و بقای اسرائیل را در دراز مدت متزلزل خواهد کرد.

ماموستا محموی در پایان ضمن تاکید بر اینکه از دشمنان ایران اسلامی و مسببان شهادت سردار مقاومت سلیمانی  انتقام سختی خواهیم گرفت افزود: البته قاسم سلیمانی و همرزمانش به دوستان شهید خود پیوستند و در جوار رضوان الهی جای گرفتند ولی راه آنها در مقابله با ظلم جهانی آمریکا و اسرائیل تداوم خواهد یافت.

  • نویسنده : رابط خبری