در نشستی که روز شنبه مورخ پانزدهم تیرماه سالجاری به میزبانی امام جمعه پاوه و با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، اعضای شورای تامین و برخی دیگر از مسئولان شهرستان پاوه برگزار گردید، با معرفی اعضای شورای روحانیت و افتاء شهرستان، دور جدید فعالیت این شورا رسما آغاز گردید.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، در نشستی که روز شنبه مورخ پانزدهم تیرماه سالجاری به میزبانی امام جمعه پاوه و با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، اعضای شورای تامین و برخی دیگر از مسئولان شهرستان پاوه برگزار گردید، با معرفی اعضای شورای روحانیت و افتاء شهرستان، دور جدید فعالیت این شورا رسما آغاز گردید.

حاج ماموستا ملا قادر قادری، امام جمعه پاوه در ابتدای این نشست به فعالیت های این شورا در شرایط حساس و پیچیده سال های اولیه انقلاب اشاره و تاکید نمود که تا به امروز با وجود هجمه ها و تبلیغات سوء دشمنان اسلام این شورا توانسته است به فعالیت خود ادامه دهد.

ماموستا قادری با  تشریح گوشه ای از  فعالیت های جریانات علیه مبانی اصیل اسلامی و سعی آنان در ایجاد تفرقه و شبهات در میان جامعه اسلامی، نقش حساس و دقیق شورای روحانیت و افتاء را مورد تاکید قرار داد و خواستار توجه ویژه و پشتیبانی جدی تر تمامی مسئولان مرتبط گردید.

فرماندار پاوه نیز به عنوان سخنران دیگر این نشست، بر ایجاد وحدت فرماندهی مذهبی در شهرستان تاکید و آمادگی خود را در حمایت از فعالیت های دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان و همچنین شورای روحانیت و افتاء در شهرستان اعلام نمود.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین فاضلی رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان نیز با تقدیر از فعالیت های این شورا در سال های گذشته و تجلیل از نقش بی بدیل و موثر امام جمعه پاوه، برای اعضای شورا آرزوی توفیق نمود.

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان با بیان مهمترین انتظارات و وظایف شورا، بر این اصل تاکید نمود که شورای روحانیت و افتاء فصل الخطاب تمامی مسائل مذهبی شهرستان است؛ وی مرجعیت شورای روحانیت و افتاء در امورات مذهبی و اعتقادی را مستلزم عدم نقض آرای آن توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دانست و گفت در همین رابطه انتظار از قوه قضاییه، فرمانداری و شورای تامین شهرستان همکاری و پشتیبانی از این امر است.

در پایان این نشست ماموستا ملا قادر قادری، ماموستا خالد ولدبگی، ماموستا حسین عینی، ماموستا احمد مبارکشاهی و ماموستا کریم اداک به عنوان اعضای اصلی و ماموستا  حامد رحیمی و ماموستا عباس محمودی به عنوان اعضای علی البدل شورای روحانیت و افتاء شهرستان پاوه معرفی گردیدند.

  • نویسنده : رابط خبری