حجت الاسلام والمسلمين لطفيان گفت: بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي كه سرشار از معاني ناب مسلماني است، به دور از هرگونه جهت گيري فرقه اي و مذهبي،‌ به دنبال ايجاد روحيه اميد، تلاش و مجاهدت در جهت ايجاد تمدني اسلاميست.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان،‌ حجت الاسلام و المسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، در جمع مدیر، اساتید و کارکنان حوزه علمیه الصدیق بیرجند، با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: از امام جعفر بن محمد الصادق(ع) سوال شد، عَلی ماذا بَنَیتَ اَمرَک؟ حضرت در جواب فرمودند، عَلی اَربِعَه اشیاءَ: عَلِمتُ اَنَّ عَملی لا یَعمَلُهُ غیری، فَاجتَهَدتُ، وَ عَلِمتُ اَنَّ اللهَ عَزَّوَجَلَّ مُطَّلِعٌ عَلیَّ، فَاستَحیَیتُ، وَ عَلِمتُ اَنَّ رِزقی لا یَأکُلُهُ غیری، فَاطمَأنَنتُ، وَ عَلِمتُ اَنَّ آخِرَ عُمرِیَ المَوتُ، فَاستَعددتُ.

ایشان در توضیح این حدیث شریف اظهار داشت: به امام صادق(ع) گفتند، کار خود را بر چه پایه ای بنا گذاشتی؟ فرمود: بر چهار چیز: دانستم که کار مرا، جز خود کسی انجام نمی دهد، پس تلاش کردم، دانستم که خداوند متعال بر من آگاه است، پس حیا کردم، دانستم که رزق مرا دیگری نمی خورد، پس اطمینان یافتم، و دانستم که پایان عمر من، مرگ است، پس آماده شدم.

وی افزود: در این چهار نکته کوتاه دنیایی از معانی نهفته است که هر کسی به آن عمل کند و اعتقاد داشته باشد، بسیاری از مشکلات زندگی برای او آسان می شود.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان ادامه داد: ما به عنوان عالمان دینی و نشر دهندگان مکتب وحی ماموریتی داریم که اسلام واقعی را در اختیار دیگران قرار دهیم و از گسترش تفکراتی که می خواهند اسلام بدلی را به مردم عرض کنند جلوگیری نماییم.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور،‌ با اشاره به برخی اقداماتی که به دنبال منحرف کردن مسلمانان و به ویژه جوانان از اسلام راستین و سوق دادن آنها به سوی اسلام های بدلی هستند، اظهار داشت: کشوری همانند عربستان که محل نزول وحی الهی است امروز توسط کسانی اداره می شود که می خواهند قرائت جدیدی از اسلام ارائه نمایند. برگزاری کنسرت و ایجاد مکانی برای انجام امور غیر اخلاقی در نزدیکی پایتخت عربستان، نشان دهنده اراده حکام این کشور برای دور کردن مسلمانان از اسلام اصیل است.

ایشان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است،‌ خاطر نشان کرد: این بیانیه که سرشار از معانی ناب مسلمانی است، به دور از هرگونه جهت گیری فرقه ای و مذهبی،‌ به دنبال ایجاد روحیه امید، تلاش و مجاهدت در جهت ایجاد تمدنی اسلامیست و وظیفه علما این است که این بیانیه را برای مردم و طلاب علوم دینی تبیین نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان در پایان سخنان خود، استان خراسان جنوبی را در میان سایر استان های کشور دارای ویژگیهایی منحصر به فرد دانست و ابراز داشت: مردم این خطه از سرزمین اسلامی، مردمی نجیب، بی ادعا و تلاشگر هستند.

وی ادامه داد: وحدت و همدلی میان مسلمانان شیعه و سنی در این منطقه تنها در شعار نیست و هر کس به این نقطه از کشور سفر کند متوجه نخواهد شد که چه کسی سنی است و چه کسی شیعه.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، این روحیه تقریبی را در شرایط فعلی بسیار ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: دشمنان وحدت مسلمین امروز در کمین نشسته اند تا از کوچکترین اختلافات استفاده کنند و بر آتش تفرقه بدمند و چنین روحیه ای می تواند آنها را از رسیدن اهدافشان مایوس نماید.

  • نویسنده : رابط خبری