امام جمعه سرپل ذهاب گفت: امروز دست‌های آلوده باعث تفرقه‌افکنی بین مسلمانان شده‌اند.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، حجت‌الاسلام محمدجواد فاطمی‌نسب  در همایش روحانیون و نخبگان شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و دالاهو اظهار داشت: اگر تاریخ ۱۴۰۰ ساله اسلام را بررسی کنیم کمتر زمانی به اندازه امروز در بین جوامع اسلامی تفرقه و تشتت بوده است.

وی افزود: دشمن از رشد روز افزون اسلام در دنیا و حتی در آمریکا،اروپا و آفریقا می‌ترسد و تمام توان خود را برای مقابله با آن به کار گرفته است.

امام جمعه سرپل‌ذهاب بیان داشت: امروز در جوامع آمریکایی و اروپایی روز به روز موج اسلامی‌گرایی بیشتر می‌شود و این ترس دشمنان اسلام و وحدت و در راس آنها آمریکا و انگلیس باعث شده تا به دنبال سناریو و برنامه ریزی برای ایجاد تفرقه در بین ملل مسلمان باشند.

حجت‌الاسلام فاطمی‌نسب ادامه داد: لذا با جنگ‌های نیابتی که در منطقه به راه انداخته‌اند و کشتارهایی که در بین مسلمانان اتفاق می‌افتد، به دنبال این هستند که یک چهره خشنی را از اسلام به دنیا نشان دهند.

وی تصریح کرد: هفته وحدت باید موجب نقش برآب شدن توطئه ها و باطل شدن سناریوها شده و مسلمانان به هم نزدیک شوند.

امام جمعه سرپل‌ذهاب ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت گفت: امروز دست های آلوده باعث تفرقه افکنی شده و امیدواریم با بصیرت توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

  • نویسنده : رابط خبری