ماموستا محمد محمدی گفت: انقلاب اسلامی به حد والا در خدمت آحاد ملت بوده است واین لطف و احترام به همه مردم جامعه چه اهل سنت و تشیع و دیگر ادیان الهی یکسان وموازی بوده است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت استان کرمانشاه،ماموستا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای  چهل ساله انقلاب اسلامی در مناطق قومی و مرزی استان کرمانشاه که به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در بیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه حضرت آیت الله علما برگزار شد اظهار داشت:از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی  که می توان به آن اشاره کرد۱-اسلام و دستورات آن ۲-وحدت بین مذاهب و۳- قاطعیت امام خمینی(ره) بود.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه افزود: امام خمینی(ره) با دست خالی  و هیچ حمایت خارجی و نظامی  و فقط با تکیه بر ایمان و حمایت ملت اسلام دوست ایران  بر علیه رژیم ستم شاهی به مبارزه برخواستند و توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

ماموستا محمدی افزود: انقلاب اسلامی به حد والا در خدمت آحاد ملت بوده است واین لطف و احترام به همه مردم جامعه چه اهل سنت و تشیع و دیگر ادیان الهی یکسان وموازی بوده است.

وی در ادامه گفت: دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب با ایجاد انواع فتنه ها و مشکلات می خواستند بین نظام و مردم مخصوصا مذاهب اختلاف و شکاف ایجاد کنند که به یاری خدا،رهبری امام راحل و هوشیاری و ولایت مداری ملت شریف ایران اسلامی تمام نقشه های آنها نقش بر آب شد.

ماموستا محمدی تاکید کرد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی جامعه اهل سنت ایران و مخصوصا کرمانشاه از مزایای زیادی برخوردار بوده است و این را میتوان در مناطق استان کرمانشاه و مخصوصا اورامانات مشاهده کرد.

وی تاکید کرد: یکی از نکات مهم انقلاب اسلامی که باید به آن اشاره کنم موضوع خطبه های نماز جمعه است که در حدود بیست سال که در این سنگر الهی مشغول خدمت هستم از هیچ ارگان و مقامی به بنده توصیه نشده که در مورد مسئله خاصی صحبت کنم و یا در مورد موضوع بخصوصی ورود نکنم و کاملا مستقل و آزادانه و شخصا تمام موضعات خطبه های نماز جمعه را ایراد می کنم.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه بیان داشت: از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جامعه اهل سنت ایجاد شوراهای فتوا و افتاء است که می تواند به تنهای در موضوعات فقهی و قضائی فتوا لازم را بر اساس فقه شافعی صادر کند.

وی در پایان تاکید کرد: وظیفه تمام افراد جامعه است تا قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی،حافظ آرمانهای امام راحل و شهدا ومقام معظم رهبری باشیم و گوش به فرمان ایشان که با تمام وجود در کنار ملت ایران هستند باشیم.

ماموستا محمدی گفت: اگر رهبری مقتدر و وحدت ملت شریف و ولایت مدار ایران نبود این نظام دچار مشکل می شد و همانند بعضی از کشورهای منطقه گرفتار هرج و مرج دینی و قومیتی می شد.

  • نویسنده : رابط خبری