امام جمعه کرمانشاه گفت: حکومت باید شاخصه‌های حکومت امیر‌المومنین(ع) را داشته باشد و با عدالت‌محوری باید حکومت را به مانند حکومت علوی پیش ببریم.

به رابط خبری دفتر استانی به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله شیخ‌مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیأت دولت، اظهار داشت: مقام معظم رهبری پاکدامنی، پارسایی و رعایت تقوا را مورد تاکید قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار نسبت به وضع معیشتی مردم به مسؤولان و ‌دولتمردان گفتند، با مردم بودن و هم سطح مردم بودن مهم است، چرا که متوجه می‌شوند وضع معیشتی مردم چطور است.

وی موضوع اقتصاد را امر بسیار مهمی دانست و گفت: کشور با اقتصادی قوی اداره می‌شود، اقتصاد نباید طوری باشد که کشور را به چالش بکشاند، نگاه به تولید داخل، اقتصاد را قدرتمند می‌کند.

علما ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری مسؤولان در انجام امورات کشور و مردم نباید شب و روز داشته باشند، همان‌گونه که امام خمینی (ره) با ۸۰ سال سن برای به سرانجام رساندن انقلاب، شب و روز گذاشتند.

امام جمعه کرمانشاه گفت: حکومت باید شاخصه‌های حکومت امیر‌المومنین (ع) را داشته باشد و با عدالت محوری حکومت را مانند حکومت علوی پیش برد.

وی هفته دولت را فرصتی مناسب برای شناسایی نقاط قوت و ضعف دانست و افزود: دولتمردان باید از این فرصت استفاده بهینه را ببرند.

علما با اشاره به مناسبت‌های ایام هفته جاری در تقوم جاری کشور،‌ ۱۲ شهریور‌ماه را یادآور روز مبارزه با انگلیس خبیث و شهادت رئیس علی دلواری اعلام و بیان کرد: شهید نامبرده سال‌ها با انگلستان مبارزه کرد و سرانجام به شهادت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه ۱۳ شهریورماه را روز تعاون عنوان کرد و افزود: چهاردهم همین ماه روز شهادت آیت‌الله قدوسی، شهید دستجردی و روز تکریم بازنشستگان است.

وی کانون خانواده را هسته مرکزی اجتماع و هسته فرهنگی جامعه دانست و گفت: روز خانواده روز مهمی است، چرا که خانواده جامعه اسلامی را تشکیل می‌دهد.

علما اظهار داشت: هر کسی نسبت به فرزندان خود مسؤولیتی دارد و باید به آن‌ها رسیدگی کند و این بالاترین تکلیف‌الهی در تربیت فرزند صالح است.

  • نویسنده : روابط عمومی
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس