امام جمعه موقت روانسر: حادثه کربلا نماد ناپایداری ظلم و تظاهر و پایداری عشق و ایثار و صداقت است و چنین است که سالار شهیدان و یاران او شهان آسمان و سبک روحان عاشق لقب می گیرند اما کشندگان آن ها منفور تاریخ.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) ملا یحیی شهبازی امام جمعه موقت و عضو شورای روحانیت شهر روانسر در گفتگویی اظهار داشت:امام حسین (ع) نماد ایثار، ایمان و تسلیم ناپذیری در مقابل کژی و ناراستی است.
وی افزود:حادثه کربلا نماد ناپایداری ظلم و تظاهر و پایداری عشق و ایثار و صداقت است و چنین است که سالار شهیدان و یاران او شهان آسمان و سبک روحان عاشق لقب می گیرند اما کشندگان آن ها منفور تاریخ.
امام جمعه موقت روانسر گفت: هیچ نمونه ای از شجاعت، بهتر از آنچه امام حسین(ع) نشان داد در عالم پیدا نمی شود. به عقیده من تمام مسلمین باید از شهیدی که خود را در سرزمین کربلا قربان کرد، پیروی نمایند.
ماموستا شهبازی افزود: حسین بن علی (ع)سنت دفاع از حقِ مظلوم و مصالحِ عموم را بنا بر فرمان خداوند در قرآن وظیفه خویش دید و در انجام دادن آن تسامحی نورزید.
وی در پایان تاکید کرد: امام حسین(ع)هستی خود را در قربانگاه بزرگی فدا کرد و بدین سبب نزد پروردگار سرور شهیدان محسوب می شود و در تاریخ پیشوای اصلاح طلبان به شمار می رود.

  • نویسنده : رابط خبری