به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جامعه اهل سنت استان کرمانشاه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با آرمانهای امام راحل، رهبری و شهدا تجدید پیمان کردند.

به گزارش از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جامعه اهل سنت استان کرمانشاه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با آرمانهای امام راحل، رهبری و شهدا تجدید پیمان کردند.

آیت الله علما در این دیدار اظهار داشت: تمام تاکید امام خمینی(ره) در طول تمام مبارزات و عمر با برکتشان بر روی خود اسلام بود و اگر همه ما به معنای واقعی و به متن اسلام توجه کنیم هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه گفت: اسلام دینی است که متکی بر وحی خداوند یکتا و شخص رسول اکرم است و اگر به غیر از این بود هیچ دوام و بقایی نداشت و این  پایداری و استقامت ۱۴۰۰ ساله عمر اسلام متکی بر این دو اصل بوده است.

وی رمز پیروزی حضرت رسول بر دشمنان را اخلاق نیکو و روش برخور با مشکلات دانست و افزود: شاید اهل سنت و تشیع بر سر بعضی مسائل با هم اختلاف داشته باشند ولی زلالیت و زیبایی های که اسلام دارد این اختلافها را از بین برده است.

نماینده ولی فقیه  کرمانشاه در ادامه افزود: در این چهل سال که ازانقلاب اسلامی گذشته است، کشورهای دشمن مخصوصا کشورهای منطقه مزاحمتهای زیادی برای ما ایجاد کرده اند مانند جنگ تحمیلی، و امروز هم در صدد ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند.

آیت الله علما در ادامه تاکید کرد: به طور یقین جهت دهی شخص امام و مقام معظم رهبری، جهت دهی اسلامی برمبنای قرآن و دستورات الهی است و چگونگی استفاده از آن به خود ما بستگی دارد.

وی در ادامه گفت: اگر همه ما دستورات اسلام و عمق اصلی و قوانین جمهوری اسلامی را به اجرا بگذاریم دنیا گلستان می شود وهمه مشکلات از بین خواهد رفت.

امام جمعه کرمانشاه گفت: دشمنان نمی خواهند اسلام در منطقه حاکمیت داشته باشد و برای آنها شیعه و سنی هم ندارد مانند ایجاد اختلاف و جنگهای مذهبی در کشورهای سوریه،عراق،افغانستان،فلسطین و  دیگر کشورهای در گیر در منطقه.

آیت الله علما مبنای ظهور اسلام را بر فطرت و خواسته انسان دانست و افزود: ما باید سعی کنیم اسلام ناب که کاربردهای زیادی دارد را اجرا و در ترویج و تبلیغ آن از هیچ چیزی فروگذاری نکنیم.

نماینده ولی فقیه درکرمانشاه  گفت: وظیفه همه ما این است که از صحبتهای  اختلاف انگیز پرهیز کنیم و اگر مشکلی از نظر فقهی هم هست به جامعه کشیده نشود و فقط بر مشترکات که از اختلاف نظرها بیشتر است تاکید کنیم.

وی در پایان گفت:همه ما درباید خدمت اسلام، قرآن، رسول خدا و انقلاب باشیم چون چشم تمام دنیا به اسلام و ایرا ن اسلامی است و برای اعتلای ان از هیچ کوششی دریغ نکیم.

آیت الله علما افزود: شیعه و سنی دست در دست یکدیگر و با برادری می‌توانند بر تمام مشکلات غلبه کنند و اجازه ندهند دشمنان با ایجاد اختلاف باعث ایجاد شکاف بین آنها شوند.

  • نویسنده : رابط خبری