استاندار کرمانشاه گفت: ثبت جهانی اورامانات نقطه عطفی در صنعت توریسم و جهش مهمی در گردشگری استان است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، در نشست کارگروه توسعه گردشگری استان کرمانشاه اظهار داشت: ثبت جهانی اورامانات نقطه عطفی در توسعه و پیشرفت صنعت توریسم در استان کرمانشاه است.
وی افزود: ثبت جهانی یک پنجم مساحت استان یک کار بزرگ است و می‌تواند اورامانات را به یک ثروت بزرگ و بی بدیل برای کرمانشاه تبدیل کند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: این پروژه که ثبت تمدن و هویت استان کرمانشاه است که اگر آن را به ثبت برسانیم نقطه قوتی است که تبدیل به ثروت بی بدیل برای استان خواهد شد.
وی ادامه داد: باید بتوانیم این منطقه گردشگری که گوشه‌هایی از ثروت استان است در درجه اول به ایران و سپس به کل جهان معرفی کنیم.
بازوند با بیان اینکه تبلیغات رکن اصلی گردشگری است، تصریح کرد: جاذبه‌های گردشگری در قالب اینترنت و آی تی خیلی قابل لمس نیست بلکه باید آنها را معرفی کنیم که در این صورت است که خیل عظیمی از گردشگران به استان خواهند آمد.
وی سال ۹۸ را سال گردشگری و اشتغال دانست و عنوان کرد: در این راستا همه دستگاه‌ها را مکلف کردیم نسبت به زیرساخت‌های گردشگری در حوزه‌های خود اقدام کنند.
استاندار کرمانشاه از تشکیل ستاد ویژه رفع موانع ثبت جهانی منظر فرهنگی و تاریخی اورامانات خبر داد و خاطر نشان کرد: این ستاد ذیر نظر شورای برنامه ریزی با حضور دستگاه‌های مرتبط از جمله مدیر کل بنیاد مسکن، محیط زیست، آب منطقه‌ای، نماینده دادستان و مدیرکل صدا و سیما، تشکیل شده تا موانع موجود با شتاب بیشتری رفع شوند.
وی گفت: اگر بتوانیم سال ۹۸ این اثر را به ثبت برسانیم قطعه یک نوید و عیدی خوبی برای منطقه اورامانات و کل استان کرمانشاه خواهد بود.

  • نویسنده : رابط خبری