رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه هیچ تفاوتی میان روسای جمهور آمریکا نیست، گفت: ان‌شاءالله آمریکای جنایت کار آرزوی انحلال انقلاب ایران را به گور خواهد برد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان، «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» ساعت ۹:۳۰ صبح امروز با حضور گسترده و باشکوه اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب و روحانیون و تشکل‌های دانشجویی در سراسر استان کرمانشاه برگزار شد.
مردم ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه کرمانشاه همگام با ملت ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی سیزدهم آبان ‌ماه، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌ های امام و رهبری و شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، فریاد برائت از استکبار و مشرکان را سر دادند و با شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از شیطان بزرگ و استکبار جهانی به گوش جهانیان رساندند.
حجت‌الاسلام علی سعیدی شاهرودی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا و نمایند سابق ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم سخنرانی راهپیمایی امروز ۱۳ آبان ضمن قدردانی از حضور پر شور مردم انقلابی کرمانشاه اظهار داشت: یوم الله سیزدهم آبان یاد آور خاطرات حماسی انقلاب اسلامی از جمله تبعید رهبر کبیر انقلاب در سال ۱۳۴۲ به ترکیه، شهادت دانش آموزان و آحاد مردم به دست آمریکای جنایت کار در سال ۱۳۵۷ و همچنین تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان و یا به تعبیرامام، همان لانه ی جاسوسی است.
سعیدی با اشاره به ارتباط با استکبار بیان داشت: در خصوص ارتباط با آمریکا و استکبار دیدگاه هایی بر جوامع حاکم است، اولین دیدگاه، تسلیم در برابر جهان سطله و پذیرش استعمار آنهاست که همانا راهی جز خفت و خواری برای این جوامع نمیتوان برشمرد. دومین دیدگاه، تعامل و کنار آمدن با دنیای استکبار است که این نظریه نیز همچون دیدگاه اول به ذلت و خواری کشیده خواهد شد.
و اما نگاه سوم، نظریه ایستادگی است که ناظر بر سیره ی اهل بیت، سنت پیغمبر و رهنمود های قرآن کریم و در بیانات و آرمان امامین انقلاب نیز کاملا مشهود است، همانا توجه به این دیدگاه، آزادی و رهایی از هر قید و بند به نظام سطله را به همراه خواهد داشت.
ایستادگی در مقابل دنیای استکبار و ایادی آن، ریشه در اصول و مبانی نظری دارد
وی در ادامه با اشاره به خوی استکبار ستیزی و چرایی مبارزه با آمریکا تصریح کرد: ایستادگی در مقابل دنیای استکبار و ایادی آن، ریشه در اصول و مبانی نظری دارد، چراکه اصول و مبانی آزادی خواهی مردم انقلابی جمهوری اسلامی ایران، مخالف با اصول و مبانی آنهاست؛ منفعت طلبی، قدرت طلبی، برتری طلبی، انحصار گرایی، سلطه گری، تجاوزگری از جمله اصول و مبانی دنیای استکبار است.
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا با اشاره به احاطه ی آمریکا در طول تاریخ بر کشورهای دیگر عنوان کرد: ایالات متحده ی آمریکا تنها کشور مستبدی است که به صورت مستقیم به ۲۲ کشور دنیا حمله ی مستقیم داشته و در هجده کشور دنیا از جمله ایران دخالت دیپلماتیک داشته است که اگر آرمان ها و تدابیر و ایستادگی رهبران انقلاب در مقابل این سطله و استعمار نبود، یقینا شرایط ایران اسلامی همچون همسایگانش می‌شد.
سعیدی افزود: همه ی این مبارزات و ایستادگی ها در مقابل آمریکا و ایادی استکبار به خاطر این است آنها به دنبال سلطه و استعمار هستند و نظام جمهوری اسلامی به دنبال حقیقت و آزادی خواهی است.
تفاوتی بین روسای جمهور ایالات متحده نیست
وی با اشاره به اینکه تفاوتی بین ترامپ و اوباما نیست اذعان داشت: کاملا روشن و پر واضح است که تفاوتی بین روسای جمهور ایالات متحده نیست و هر دو علیه نظام جمهوری اسلامی ایستاده اند؛ یکی با شمشیر سر می‌برد و دیگری با پنبه، بدیهی است که هردو درفکر انحلال انقلاب اسلامی هستند.
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا در ادامه افزود: با تمام قلدری های نظام سلطه در مقابل ایران اسلامی، این را هم باید در نظر گرفت که امروز انقلاب اسلامی با قدرت موشکی و تسلیحاتی خود حرف اول را میزند و به اذعان تحلیل گران سیاسی و نظامی دنیا، ایران جزو چهار قدرت برتر جهان است و ان‌شاءالله آمریکای جنایت کار آرزوی انحلال انقلاب ایران را به گور خواهد برد.

سعیدی در پایان با اشاره به سخنان دیروز رهبر انقلاب و حمایت مردم جامعه از ایشان گفت: شرایط انقلاب اسلامی همانند شرایط ابتدای هجرت پیغمبر مکرم اسلام است که خداوند متعال به پیامبر خود وحی کرد؛ «فاستقم کما امرت» یعنی در اجرای اوامر ما استقامت کن که همانا پیروزی از آن توست. حال، انقلاب اسلامی نیز با استقامت شما مردم انقلابی و ولایت مدار به ظفر و پیروزی خواهد رسید.

  • نویسنده : رابط خبری