فرماندار گیلانغرب گفت: در زلزله چهارم آذرماه ۲۰۰ میلیارد رالت خسارت به شهرستان گیلانغرب وارد شد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه کوروش محمودیان در گفت‌وگویی، با اشاره به بازدید رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق زلزله‌زده شهرستان گیلانغرب اظهار داشت: مجموع خسارت وارده در بخش‌های کشاورزی، دامی، مسکونی و زیرساخت‌ها، مجتمع‌های آب و فاضلاب، برق، ساختمان بهره‌برداری سدها و راه‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

فرماندار گیلانغرب با بیان اینکه در جریان زلزله اخیر که کانون آن در بین دو شهرستان گیلانغرب و قصرشیرین بود، بیان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی بین ۱۰ تا ۴۰ درصد آسیب‌دیده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ واحد دامی تخریب و ۸۵۰ واحد دامی نیز دچار خسارت شده است عنوان کرد: تیم‌های ارزیاب در حال بررسی و ارزیابی کارشناسی جهت اقدامات بعدی هستند.

فرماندار گیلانغرب افزود: ۲۰ رأس دام سبک و سنگین و ۶۷۳ قطعه مرغ واحدهای مرغداری‌ها نیز تلف شده است.

وی اظهار کرد: به منظور اسکان موقت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در هشت روستای مجاور کانون زلزله ۴۰۰ تخته چادر و بسته غذایی ۷۲ ساعته نیز توزیع شده است.

محمودیان در رابطه با اقدامات انجام شده در مورد وضعیت آب و برق شهرستان گفت: در سطح دهستان دیره نیز که به دلیل کدورت بالا آب ۱۸ روستا قطع شده بود از طریق ۱۰ دستگاه تانکر سیار تأمین و اکنون مشکل کدورت آن‌ها برطرف شده است.

وی بیان کرد: در حوزه راه‌ها نیز ریزش‌هایی که در برخی از محورها به وجود آمده بود بلافاصله برطرف شد.

فرماندار گیلانغرب با تأکید بر اینکه دولت در کنار مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه است گفت: دولت خود را همدرد مردم می‌داند و بر ضرورت بسیج تمامی امکانات برای تسریع در روند بازسازی واحدهای آسیب‌دیده و اسکان موقت آسیب‌دیدگان در کانون زلزله تأکید دارد.

  • نویسنده : رابط خبری