دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد امام شافعی شهر کرمانشاه گفت: به برکت وجود رسول خدا در اوج برادری و دلدادگی در کنار یکدیگر هستیم.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، حجت الاسلام لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مداری علوم دینی اهل سنت در روز جمعه ۱۱ مرداد با حضور درمسجد جامع امام شافعی شهر کرمانشاه،در کنار مردم خدا جو و اهل سنت این شهر نماز جمعه این هفته را به امامت ماموستا ملا محمد محمدی اقامه کرد.ایشان در سخنانی قبل از خطبه های قبل از نماز اظهار داشت:انسانهای مومن باید در تمام مراحل زندگی خود دارای آرامش باشند جزء هنگامی که برای ادای فریظه نماز و عبادت خداوند متعال قدم می گذارند.
وی روز جمعه را روز سرعت گرفتن به مقام رضوان خداوند متعال دانست و افزود:”ذکرالله اکبر”همان گام های انسان مومن است که برای عبادت خداوند متعال برمی دارد و به یاد معبود خویش است و در همان حال خداوند متعال هم به یاد او خواهد بود.
حجت الاسلام لطفیان گفت:از زیباترین حالت بین آفریدگار و مخلوقش این است که مخلوق در حالت درماندگی و نیاز به یاد خدا است و خالق مهربان با تمام بی نیازی به یاد او بوده و او را اجابت می کند.

 

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در ادامه سنگر عبادت خداوند را از برکت وجود مبارک رسول گرامی دانست و افزود:خداوند متعال به پیامبر خود فرمود:به مردم بگو ای مردم مگر شما ادعا نمی کنید که محبت خداوند در وجود شما سرشار شده است؟اگر می خواهید بدانید این محبت چه قدر است بدانید که تجلی این محبت در پی پیروی از وجود مبارک رسول خدا تحقق یافته است.
وی در ادامه افزود:وجود مبارک رسول خدا احتیاج به پیروان خالص دارد که این وظیفه ما می باشد که در سایه خداوند متعال در حفظ نام این شخصیت بزرگ قدم برداریم.
حجت الاسلام لطفیان افزود:پیامبر اسلام در زمان زندگی پر برکتشان زحمات زیادی کشیدند تا ما امروز به راحتی در کنار یکدیگر و بدون تفرقه و اختلاف زندگی کنیم.
وی اطاعت از فرمایشات پیامبر را از وظایف مسلمانان دانست و تاکید کرد:پیامبر اسلام آمده است که جامعه مرده را زنده کند و این را می توان در سرزمین های اسلامی با به وجود آمدن بیداری اسلامی و پرچم مقاومت اسلامی در مقابل دشمنان دید.

 

وی خاطر نشان کرد:پرچم عزت،افتخار،مقاومت و ایستادگی را پیامبر اسلام به دست ما داده است تا با پیروی از ایشان جامعه مرده را زنده و از خفتگی نجات دهیم.
حجت الاسلام لطفیان افزود: به برکت وجود نازنین رسول الله و انقلاب اسلامی امروز در اوج محبت،دلدادگی و برادری در کنار یکدیگر هستیم و هیچ قدرتی نمی تواند این همبستگی و برادری از بین ببرد.
وی در پایان تاکید کرد:اگر شیعه و سنی پیغمبر را به عنوان شاخص حل اختلافات و شاخص بین محبت یکدیگر قرار دهند ایمان در جامعه به اوج خود خواهد رسید.

  • نویسنده : رابط خبری