اولین گردهمایی شورا های روحانیت و افتاء اهل سنت استان کرمانشاه برگزار گردید.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، اولین گردهمایی شورا های روحانیت و افتاء اهل سنت استان کرمانشاه برگزار شد.این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه،اعضاء شوراهای روحانیت اهل سنت شهرستانهای کرمانشاه، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه، فرماندهان سپاه پاسداران و تنی چند از صاحب نظران استان در محل حسینیه دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار گردید.،آیت الله “مصطفی علماء” نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ، با اشاره به اهمیت حضور روحانیت در صحنه های مختلف جامعه گفت: زحمات و تلاش های روحانیت بر کسی پوشیده نیست و همه قدردان زحمات شما هستند ، زیرا حضور شما در صحنه های مختلف تاریخ و انقلاب مبین علاقه مندی آحاد جامعه به شما است.

 

نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبیین اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب و توجه ویژه به نسل جوان در این بیانیه افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تاکید بسیار زیادی بر حضور جوانان در تمامی عرصه ها دارند، لذا باید در اجتماع جوانان حضور یابیم و بیش از گذشته به نسل جوان اهمیت بدهیم.
امام جمعه کرمانشاه ضمن تاکید بر علم آموزی و فعالیت های علمی تصریح کرد: بیان مسائل علمی و تشریح موضوعات فکری برعهده ما است ، بنابراین باید به علوم روز و زمانه مجهز باشیم و جنس سخنان ما به روز باشد و با مردم در ارتباط نزدیک باشیم، پای صحبت آنها بنشینیم و به مسائل و مشکلات آنها آگاه باشیم.
آیت الله علماء در خصوص ضرورت توجه و ممارست بیشتر با دستورات اسلام بیان داشت: مشکلات جامعه نباید جلو فعالیت گسترده روحانیت را بگیرد، باید سر سفره اسلام و رسول الله باشیم، و با بهره گیری از قرآن و روایات پیامبر برنامه های مدون تبلیغی را انجام دهیم، همانگونه که امام راحل(ره) قبل از سال ۴۲ با دست خالی و با استعانت از قرآن و سیره پیامبر(ص) ، بنیان انقلابی را پایه گذاری کرد که به معجزه قرن لقب یافت.

 

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به اهمیت شوراهای روحانیت و افتا گفت: آیات و روایات متعددی از معصومین پیرامون اهمیت هستی شناسی اجتماعات وجود دارد ، که اهمیت شور و مشورت در موضوع دین را برای همه ما مشخص می کند.
وی با اشاره به فرمایش حضرت علی (ع) افزود: امام علی علیه السلام می فرمایند: کسی که می خواهد امام مردم باشد، اول باید از خود شروع کند، کسی که معلم خودش وتأدیب نفس خودش را بر عهده دارد، به اجدال حقانیت بیشتری دارد ، از کسی که معلم مردم است.

 

حجت الاسلام لطفیان با اشاره به اهمیت ماموریت روحانیون افزود: ماموریت بسیار مهم و سنگینی داریم زیرا این حجم از دین گریزی که توسط دشمنان به ساحت جامعه القاء می شود ، در طول تاریخ بی نظیر بوده است، زیرا استکبار جهانی عقیده دارد ، فقط جنگ مذهبی می تواند بنیاد جامعه را دچار تزلزل کند.
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان خاطر نشان ساخت: بحمدلله امروز در جهان به اقتدار کامل رسیده ایم ، دشمن به بیچارگی افتاده، آنها طی توطئه های شوم خود می گویند برای نفوذ بر مسلمانان باید آیات مربوط به جهاد را از قرآن نهی کنیم تا دیگر کارایی نداشته باشند.
وی گفت: تنها نسخه ای که می تواند جامعه را از افسردگی نجات دهد ، نسخه اسلام است.

 

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ادامه تاکید کرد:بیانیه گام دوم مقام معظم رهیری خواندنی نیست بلکه باید درک شود و در تمام سطوح جامعه و ارکان زندگی به کار گرفته شود.
وی تبین بیانیه گام دوم رهبری را از وظایف مهم روحانیون در جامعه دانست.
در ادامه این مراسم رئیسان شورای روحانیت و افتاء هر شهرستان نکته نظرات خود را ایراد کردند.

  • نویسنده : رابط خبری