امام جمعه روانسر گفت: اعتلای دوباره جایگاه علمی این شهرستان نیازمند جهش و حرکتی پویا و هدفمند است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،ماموستا مُلا سیدمحمد محمدی روز دوشنبه در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان روانسر افزود: روانسر دارای پیشینه بسیار درخشانی در تولید علم و دانش است و دغدغه همه متولیان باید اعتلای جایگاه علمی این شهرستان و تربیت نسلی ممتاز و برجسته باشد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان برای ترقی نیازمند علم به روز هستند و در این راستا هوشمندسازی مدارس در دستور کار قرار بگیرد.

امام جمعه روانسر نهاد آموزش و پرورش را در همه جوامع هدایتگر دانست و تاکید کرد پیشرفت هر کشور و ملتی در گرو توجه به این نهاد است.

ماموستا محمدی ادامه داد: هر ملتی که اهل علم را تکریم کند مسیر پیشرفت را به خوبی طی می‌کند.

فرماندار روانسر نیز در ادامه این جلسه گفت: برای موفقیت هر چه بیشتر دانش آموزان باید در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه  برنامهریزی‌های درست و اصولی پیاده شود.

سعدی مصطفی‌زاده افزود: کنترل آسیب‌های اجتماعی را از مدارس شروع کنیم و مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی در اولویت برنامه های مدارس باشد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش اساس توسعه و پیشرفت است اضافه کرد: تاثیرگذارترین نهاد در جامعه آموزش و پرورش است و معلمان و فرهنگیان بیشترین نقش را دارند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر نیز در این جلسه گفت: بر اساس تفاهم‌نامه این اداره با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان ۱۰۸ نفر از دانش آموزان پایه نهم دبیرستان‌های ام المومنین و حضرت زهرا(س) مهارت های هفت گانه ACDL  را فرا می‌گیرند.

کامران حسین‌زاده افزود: ۱۰۰ سرویس دانش آموزان مدارس در این شهرستان ساماندهی شده و بر اساس دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت کشور برای دریافت سهمیه سوخت به شهرداری روانسر معرفی شده‌اند.

وی یادآور شد: با آغاز فصل سرما در این شهرستان، تاکنون ۷۳ هزار لیتر نفت سفید و نفت گاز میان مدارس این شهرستان توزیع شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر اضافه کرد: تاکنون ۱۱۵ کلاس درس در این شهرستان با همکاری انجمن اولیا و مربیان، خیرین و اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس هوشمندسازی شده است.

در سال تحصیلی جاری ۹ هزار دانش آموز روانسری در ۱۵۱ واحد آموزشی و ۴۵۲ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

  • نویسنده : رابط خبری