امام جمعه روانسر در اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان روانسر گفت: اصل اسلام بر امر به معروف و نهی از منکر بنا نهاده شده است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان روانسر در بیت امام جمعه این شهرستان باحضور تمامی اعضاء آن بر گزار گردید.در این جلسه ماموستا ملا عبدالله غفوری گفت: اصل اسلام بر امر به معروف و نهی از منکر بنا نهاده شده است واینکه در جامعه و کشوری زندگی می‌کنیم که مردمان آن برای انجام و احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان واجبات دینی تلاش می‌کنند باید خدا را شاکر باشیم.
وی افزود:دانش و آگاهی جزء اساس دین اسلام است، تمام پیشرفت‌ها در عرصه‌های مختلف به علم متکی و یکی از ارکان اصلی امر به معروف و نهی از منکر نیز داشتن، دانش امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه روانسر تاکید کرد:روزه‌خواری عمدی عقوبت الهی را در پی دارد و اگر فردی تظاهر به روزه‌خواری در ملأ عام ‌کند هم حرمت ماه مبارک رمضان را از بین می‌برد و هم گناه روزه‌خواری را از آن خود می‌کند و فردی که آشکارا روزه‌خواری می‌کند خداوند وی را مورد عقاب قرار می‌دهد و درنهایت فرد را ذلیل می‌کند و به زمین خواهد زد.

ماموستاغفوری آمر به معروف و ناهی از منکر، را همان حسن خلق دانست و در ادامه اظهار داشت: تذکر لسانی و اجرای امربه معروف ونهی از منکر، مبارزه زبانی با دشمنان اسلام است وناهی از منکر مانند پدری است که در فکر و نجات و اصلاح فرزند و جامعه می باشد .

وی در پایان از ویژگی های آمربه معروف وناهی منکر را خیرخواه و اهل مدارا دانست و تاکید کرد:هدف از امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح مخاطب و جلوگیری از راه باطل است نه مچ گیری طرف مقابل .

  • نویسنده : رابط خبری