خبرنگار و تحلیلگر شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به دلیل اتخاذ مواضع ضد صهیونیستی و در راستای حمایت از فلسطینیان از کار رسانه‌ای در این شبکه خبری که مدعی آزادی بیان است، اخراج شد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارک لامون» خبرنگار و تحلیگر شبکه «سی‌ان‌‎ان» که در یک گفت‌وگوی تحلیلی خواستار تحریم رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایات آن در حق فلسطینیان شده بود، از کار خبری در این شبکه آمریکایی اخراج شد.

بر اساس این گزارش، «مارک لامون» در جمع حاضران در این گفت‌وگو خواستار نابودی رژیم صهیونیستی شد و گفت: «آنچه که اسرائیل درباره جنگ آزادسازی می‌گوید، همان روز نکبت ملت فلسطین است که در آن اسرائیل بیش از میلیون فلسطینی را آواره کرد و به قتل رساند.»

تحلیلگر سی‌ان‌ان در حالی که این اظهارات ضد صهیونیستی را با صدای بلند عنوان می‌کرد، مورد تشویق حاضران قرار گرفت و پس از آن بود که دستور توقف فعالیت رسانه‌ای او در این شبکه خبری صادر شد.

به گزارش فلسطین الیوم، لامون در جمع حاضران حتی شعار «فلسین از نهر تا بحر» سر داد و گفت: اسرائیل امروز عبور و مرور ساکنان غزه و کرانه باختری را محدود کرده است؛ فقط به جرم اینکه آنها یهودی نیستند.

خبرنگار این شبکه آمریکایی در حالی به دلیل حمایت از فلسطین اخراج می‌شود که غرب همواره مدعی آزادی بیان به عنوان اصل اساسی دموکراسی است.

  • نویسنده : رابط خبری