امام‌جمعه کرمانشاه گفت: برخی می‌گویند حج را سیاسی نکنید اما ابعاد سیاسی حج همچون برائت از مشرکان مطابق خواسته‌های اسلام است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان حج نسبت به مفاهیم سیاسی حج مثل وحدت مسلمانان، دفاع از مظلوم و برائت از مشرکان تذکر دادند.
امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه این مفاهیم سیاسی مورد تأکید قرآن کریم است بیان کرد: دنیای اسلام باید وحدت داشته باشد و حقوق خود را درخواست کند.
علما دفاع از مردم فلسطین، یمن، سوریه و عراق در برابر دشمنان جهان اسلام را مفهوم سیاسی دیگر مورد تأکید قرآن دانست و خاطرنشان کرد: دشمن متجاوز هر روز به یمن حمله می‌کند، فلسطین توسط دشمنان مورد معامله قرار می‌گیرد و مردم بحرین سلب عضویت می‌شوند که مسلمانان باید از برادران و خواهران خود دفاع کنند.
خطیب جمعه کرمانشاه تأکید کرد: اگر مسلمانان از تجاوز داعش به کشورهای سوریه و عراق که به گفته وزیر امور خارجه پیشین آمریکا توسط استکبار ایجاد شده بود دفاع نکنند چه کسی یا چه ملتی دفاع خواهد کرد.
علما تصریح کرد: اینکه برخی بگویند حج عبادت است و آن را سیاسی نکنید، حرفی نادرست است زیرا ابعاد سیاسی حج مطابق خواسته‌های اسلام است که اسلام راه آن را باز کرده و مسلمانان باید در اجتماع عظیم حج فریاد رسوایی دشمن و مظلومیت ملت‌های مسلمان را فریاد بزنند.
امام جمعه کرمانشاه در سفارش به حجاج ایرانی گفت: به حجاج ایرانی سفارش می‌کنم با رفتار و گفتار با متانت به جمهوری اسلامی آبرو ببخشند زیرا حجاج نماینده ایران هستند که باید اخلاق کشور را رعایت کنند.
خطیب جمعه کرمانشاه به چهاردهم تیر ماه و ربودن دیپلمات‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: این دیپلمات‌ها توسط صهیونیستها ربوده شدند و وضعیت آنها پس از سال‌ها هنوز بلاتکلیف است.
علما با اشاره به روز مالیات افزود: بودجه امسال کشور وابستگی کمتری به درآمدهای نفتی دارد و مالیات کشور را می‌چرخاند که برای خروج از وابستگی به درآمدهای نفتی باید همه ملت مالیات خود را دقیق و به موقع پرداخت کنند تا نفت برای آیندگان بماند.
خطیب جمعه کرمانشاه به مناسبت‌های روز تجلیل از بقاع متبرکه و امامزادگان و روز قلم اشاره کرد.

  • نویسنده : رابط خبری