یازدهمین دوره کنفرانس «پیشگامان مسجدالاقصی» روز (جمعه) تحت شعار «با هم علیه معامله قرن و عادی‌سازی روابط» در استانبول ترکیه آغاز به کار کرد و قرار است دو روز ادامه داشته باشد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین دوره کنفرانس «پیشگامان مسجدالاقصی» روز (جمعه) تحت شعار «با هم علیه معامله قرن و عادی‌سازی روابط» در استانبول ترکیه آغاز به کار کرد و قرار است دو روز ادامه داشته باشد.

بر اساس گزارش روزنامه «عربی ۲۱»، هدف این کنفرانس که با مشارکت کشورهای مختلف عربی، اسلامی و اروپایی برگزار می‌شود، بسیج تلاش‌های عربی و اسلامی برای مقابله با خطر نابودی مسأله فلسطین از طریق طرح ادعایی صلح آمریکا معروف به معامله قرن است.

این کنفرانس همچنین دنبال ابتکاری بین‌المللی برای دفاع از حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنرانی خود (از طریق ویدئو کنفرانس) اعلام کرد، خطر معامله قرن فقط قدس و فلسطین را تهدید نمی‌کند بلکه شامل کل منطقه می‌شود و مقابله با آن وحدت همه را می‌طلبد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه خواستار اتخاذ «برنامه کاری، طرح و چشم‌اندازی» برای ساقط کردن معامله قرن، مقابله با عادی‌سازی روابط و ایجاد صندوق مردمی برای حمایت از اهالی قدس شد.

هنیه تأکید کرد: ما به سرزمین خود و تمام فلسطین متعهد هستیم، اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت و از مسجدالاقصی با تمام عزم و اراده خود دفاع خواهیم کرد.

  • نویسنده : رابط خبری